Kiedy myślimy o zdjęciach biznesowych, zazwyczaj przychodzą nam do głowy jednolite tła lub biurowe wnętrza. Dziś chciałbym zaprezentować Wam sesję, która nie tylko łamie ten schemat, ale także wyróżnia się na tle klasycznych sesji, dzięki nieszablonowemu podejściu do wyboru pozycji na zdjęciach

New Moon Talent, dla której wykonałem tę sesję, to firma doradcza zajmująca się poszukiwaniem talentów branży digitalowej. Klientkom zależało na tym, aby wykonane zdjęcia jak najlepiej oddawały ich pasję, energię i temperament do swojej pracy. Czy się udało? Zobaczcie sami! 

Pozy do sesji biznesowej

Pozy do sesji biznesowej. Przykład sesji dla klienta w przestrzeni biurowej.

Pozy do zdjęć biznesowych w nowej odsłonie

Sesja była wyjątkowa pod wieloma względami – jednym z nich były stylizacje, które dodają zdjęciom unikatowego charakteru i podkreślają pasję oraz temperament moich Klientek. Dobór stroju jest niezwykle ważnym elementem przygotowania się do sesji dlatego zawsze zachęcam Klientów do zabrania ze sobą kilku stylizacji, które dodają im pewności siebie, oraz w których czują się po prostu sobą! Dzięki temu zdjęcia biznesowe stają się świetnym pretekstem do pokazania cząstki siebie. 🙂

Następnym krokiem był wybór najlepszych pozycji do zdjęć. Wraz z dziewczynami zdecydowaliśmy się na trzy rodzaje ujęć, które sprawią, że zdjęcia będą różnorodne, oraz będą mogły zostać wykorzystane w różnych kanałach komunikacji z Klientami i Partnerami Biznesowymi. Pierwszym z nich było klasyczne podejście do ujęć biznesowych, czyli zdjęcia na czarnym, jednolitym tle. Następnie przeszliśmy do zdjęć w przestrzeni biurowej, która jak sami widzicie jest pełna oryginalnych mebli i dodatków. Zdecydowaliśmy się na ujęcia w pozach stojących oraz siedzących. Dzięki różnorodności ujęć Klientki miały możliwość sprawdzenia, w których pozach biznesowych czują się najbardziej swobodnie i wybrania tych, które najbardziej im odpowiadają. Jest to niezwykle ważne w uzyskaniu naturalnego efektu końcowego. 

Pozy do zdjęć biznesowych - czarne tło

Piękny uśmiech wydobyty na czarnym tłe.

 

Jedna sesja – wielowymiarowy efekt

Efekt naszej pracy był fenomenalny! W trakcie jednego spotkania udało nam się wykonać zdjęcia, które świetnie oddają przyjazną i luźną atmosferę jaką tworzą założycielki firmy. Różnorodność ujęć, strojów oraz póz sprawiły, że niemal każde z finalnych zdjęć jest inne i pokazuje dziewczyny z innej perspektywy. Klasyczne zdjęcia na czarnym tle świetnie sprawdzą się jako zdjęcia profilowe na Linkedin oraz w popularnych komunikatorach np. MsTeams. Ujęcia w biurze fantastycznie pokazują nowoczesny i wyjątkowy charakter firmy oraz ocieplają jej wizerunek. Razem tworzą materiał, który wzbogaci komunikację firmową na wielu frontach, takich jak strona internetowa, firmowe profile w mediach społecznościowych, czy oferta handlowa, nie sprawiając wrażenia powtarzalności. 

 

Ujęcia do zdjęć biznesowych

Styl Pani Pauliny doskonale kontrastuje ze stonowanym czarnym tłem.

 

Wyraź siebie w zdjęciach biznesowych!

Jeśli chcesz wykonać profesjonalną sesję biznesową, ale nie przemawiają do Ciebie klasyczne zdjęcia biznesowe postaw na dodatki, wnętrza oraz pozy do zdjęć, które nadadzą zdjęciom wyjątkowego charakteru – ja zajmę się resztą! Wiosną i latem świetnie sprawdzi się także sesja w plenerze, o której możesz przeczytać tutaj . Zapraszam do obejrzenia sesji kobiecych dla Kasi, Dominiki oraz Magdy, Równie ciekawe są męskie sesje wizerunkowe dla Remigiusza, Piotra czy Michała. Zapraszam Cię do zapoznania się z pozami do zdjęć dla start-upu Doctor.one, sesji dla Employer brendingowej dla WP czy portret biznesowy w wykonaniu Mirosława Cichego.  

Pozy do zdjęć biznesowych na Instagramie

Wykonywanie kreatywnych zawodów pozwala na poluzowanie sztywnych form i zaprezentowanie fotografowanej osoby w nieco swobodniejszy sposób. Nie zawsze fotografia biznesowa to musi być klasyczna poza z założonymi na piersi rękoma. Szczególnie jeśli chodzi o pozy do zdjęć na Instagramie. Dużo lepiej sprawdzą się pozy, w których możesz pokazać się jako osoba kontaktowa, otwarta i chętna do nawiązania współpracy. 

Jest kilka wskazówek, które sprawdzają się przy tego typu zdjęciach biznesowych:

  • Wykorzystaj swoje naturalne środowisko pracy: biuro, dom, plener. Zaprezentuj się w miejscu, z którym jesteś naprawdę związany. Będziesz w ten sposób pozować naturalnie.
  • Daj się sfotografować z przedmiotami, których używasz lub które w jakiś sposób kojarzą się z Twoim wizerunkiem
  • Wybierając pozę do zdjęcia na IG, możesz pozwolić sobie na wykorzystanie mebli o które się oprzesz lub usiądziesz. 

Współpraca

Jeśli zainteresowały Cie zdjęcia firmowe w Warszawie to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutajPortrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalność. W ramach każdej z sesji oferuję także usługę profesjonalnego makijażu, który także będzie dopasowany do Twoich preferencji! Jestem pewien, że wspólnie wymyślimy rozwiązanie, które usatysfakcjonuje Cię w 100%! Zajrzyj tutaj, aby sprawdzić moją ofertę indywidualnych sesji biznesowych, a jeśli masz pytania, lub potrzebujesz bardziej indywidualnego podejścia, zapraszam do kontaktu telefonicznego! Do zobaczenia! 

Poza siedząca do zdjęcia biznesowego Warszawa.