Portret prezesa

Sesja zdjęciowa dla Polskiego Instytutu Ekonomicznego  miała na celu odświeżyć wizerunek prezesa oraz pracowników. Instytut zajmuje się dostarczaniem analiz i ekspertyz do realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, a także popularyzacją polskich badań naukowych z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych w kraju oraz za granicą. Zdecydowaliśmy się na bliskie portrety na jasnym oraz czarnym tle. Pan Piotr dodatkowo wystąpił w swoim gabinecie.

Na realizację zarezerwowaliśmy 2 dni zdjęciowe. Wcześniej odwiedziłem siedzibę instytutu i obejrzałem wnętrza. Zdecydowaliśmy, że w przestronnej sali konferencyjnej możemy przygotować multi plan zdjęciowy i nie zmieniając ustawienia lamp, zmieniać tylko tło. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo zaoszczędziliśmy sporo czasu, który zwiększył poczucie swobody fotografowanych osób. To właśnie swoboda i rozluźnienie osób “zza biurka” bardzo mocno wpływa na finalny wygląd zdjęć. Portret prezesa musi oddawać profesjonalizm, otwartość w tym wypadku podkreślać atrakcyjny wygląd mężczyzny 😉 Sesja przebiegała bardzo sprawnie. Po dobraniu odpowiedniej garderoby: koszul, marynarek oraz krawatów, wykonaliśmy serię zdjęć w różnych ujęciach. Większa ilość zdjęć daje swobodę podczas wyboru finalnych ujęć, które trafiają do retuszu. Wykonaliśmy również zdjęcia w miejscu pracy Pana Piotra, czyli w gabinecie.

biznesowe zdjęcia prezesa

Profesjonalny portret prezesa Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Wszystko można doświetlić

Za plecami Pana Piotra mieliśmy okno i oczywiście światło dzienne, które wykorzystaliśmy jako kontrę. Główny plan doświetliliśmy jedną lampą błyskową, która skierowana była w sufit. Pozwoliło nam to uzyskać rozproszone, miękkie światło i bardzo fajnie zmieszało się ze światłem zastanym. Wcześniej przygotowaliśmy biurko. Zazwyczaj nie wszystko co się na nim znajduje musi być widoczne na zdjęciach.

Atmosfera pracy

W tym miejscu chciałbym wspomnieć o rewelacyjnej współpracy z organizatorką całego przedsięwzięcia Panią Iwoną, która od samego początku była świetnie przygotowana. Założenia były takie, że portret prezesa musi być na czarnym tle, że powinien wyglądać szlachetnie i atrakcyjnie. Wzbudzać zaufanie. Zaraz po przybyciu do siedziby instytutu Pani Iwona zaopiekowała całym moim zespołem. Poczęstowała nas kawą, herbatą i zapoznała z godzinowym planem z miejscem na przerwę oczywiście. Wspominam o tym, ponieważ często, przerwa zostaje pominięta, a to ważny punkt w czasie sesji. Pozwala nabrać dystansu, oderwać oko od obiektywu i wprowadzić niezbędne poprawki. Drugiego dnia zjedliśmy wspólny lunch i porozmawialiśmy o nastrojach panujących wśród uczestników. Już po przekazaniu części materiału na mojej wizytówce Google Moja Firma pojawiła się nowa opinia 🙂

Inne portrety męskie

biznesowa fotografia wizerunkowa

Profesjonalne zdjęcia wizerunkowe założyciela i prezesa firmy Eagle Laser w Wałczu.

Profesjonalny portret męski

Profesjonalny portret męski w Wydaniu Michała. Zdjęcia wykonane w Astorii w Warszawie

Zdjęcia_Firmowe_Warszawa

Zdjęcia wizerunkowe na tle architektury.

Współpraca

Jeśli zainteresowały Cie portret prezesa to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutajPortrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalnośćTutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Zapraszam również do zapoznania się z ofertą vouchera, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.