Zdjęcia biznesowe pracowników

Zdjęcia wizerunkowe prezentujące zespół pracowników podczas codziennych zadań, mają na celu przedstawienie, energii, emocji, otoczenia i relacji panujących w firmie. Mam tutaj na myśli odwzorowanie sytuacji takich jak praca przy projektach, codzienne rozmowy, czy spędzanie czasu wolnego. Przy zadaniach jakimi zajmuje się INVO relacje oraz odpowiednia atmosfera pracy jest szalenie ważna. realizowane zadania wymagają koncentracji, skupienia i kreatywności.

Opisana wcześniej sesja dla INVO Technologies składała się z dwóch części. Na początku wykonaliśmy każdemu z pracowników portret, następnie odtworzyliśmy i zaaranżowaliśmy kilka sytuacji z życia firmy. Wykorzystaliśmy przestrzenie WeWork przy ul. Prostej w Warszawie. Zapraszam Cię do obejrzenia części portretowej dla INVO. Jeśli chodzi o stylizacje to zdecydowaliśmy się na zupełną dowolność. Z doświadczenia wiem, że ludzie ze start-upów np. w branży IT bardzo często młodzi indywidualiści, nie daliby się wcisnąć w garnitury. Cały zespół pozował w swoich ulubionych ciuchach na plan wjechały t-shirty, czapki, koszule i bluzy. Bardziej istotne były dla mnie kolory, które nie powinny rozpraszać tylko być fajnym uzupełnieniem i uatrakcyjnieniem kadru. Inne zdjęcia dla start-upu w moim portfolio to sesja dla Doctor.One. Inne przykłady sesji dla pracowników to realizacje dla: MemcareNew Moon Talents, Building4you, Chichy-Zasada, WP.

Lokalizacje i technika świecenia

Wykonując zdjęcia biznesowe pracowników we wnętrzach WeWork mieliśmy pełną dowolność w działaniu. Świetna pogoda dostarczała nam dużo porannego, rozproszonego światła. Takie oświetlenie bardzo pomaga w nadaniu odpowiedniego klimatu na zdjęciach. W tym wypadku chciałem wykorzystać technikę HSS /High Speed Sync/ – Jest to synchronizacja błysku z krótkimi czasami naświetlania, pozwala zamrozić ruch i zachować plastykę obrazu. Technikę HSS stosujemy gdy:

  • robimy zdjęcia w trudnych warunkach (bardzo dużo światła zastanego). Chcemy ograniczyć ilość uchwyconego światła słonecznego w stosunku do światła lampy błyskowej.
  • zależy nam na zachowaniu dużego otworu przysłony dla uzyskania małej głębi ostrości, a jednocześnie chcemy ograniczyć ilość uchwyconego światła.

Dzięki umiejętności mieszania światła zastanego ze światłem błyskowym mogę osiągnąć większą głębię oraz naturalność w wykonywanych zdjęciach 😉

Poniżej kilka zdjęć z innych sesji prezentujących zdjęcia biznesowe pracowników.

zdjęcia wizerunkowe zespołu

Zdjęcia wizerunkowe dla branży IT na przykładzie INVO Technologies  z Warszawy.

zdjęcia wizerunkowe branża it

Zdjęcia wizerunkowe dla INVO Technologies.

Współpraca

Jeśli zainteresowały Cie zdjęcia firmowe w Warszawie to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutajPortrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalnośćTutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą do zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą sesji dla firm oraz dla osób indywidualnych. Zobacz również portfolio wideo dla firm, jeśli poszukujesz filmu.