Profesjonalne zdjęcia dla zespołu

Zabieram Was dziś w wyjątkową podróż za kulisy sesji dla pracowników dealera samochodów Volkswagena Zasada – Cichy.

Cel: zrobić fantastyczne zdjęcia dla zespołu. 

Efekt: zdjęcia w dwóch odsłonach, bez zmiany miejsca! 

Jesteście ciekawi, jak udało nam się to osiągnąć? Zapraszam do lektury!

Profesjonalne zdjęcia dla zespołu, czyli jakie?

Na początek chciałbym opowiedzieć Wam nieco więcej o samym charakterze zdjęć dla zespołu. Moim zdaniem kluczem do sukcesu przy tego rodzaju zdjęciach jest przede wszystkim spójność. Nie mam na myśli, tego aby każdy był tak samo ubrany i miał tę samą pozę. Chodzi tutaj o ogólny odbiór zdjęć. W przypadku zdjęć dla zespołu dealera samochodów Volkswagena Cichy -Zasada postawiliśmy na jak najbardziej profesjonalny efekt, który uzyskaliśmy dzięki stonowanym kolorom ubrań i odpowiednim doborze tła. Zwróćcie uwagę także na mimikę osób na obu zdjęciach – jest spokojna, pogodna i budząca zaufanie, prawda? Jeśli chcecie zobaczyć inne przykłady spójności w zdjęciach dla zespołu dla LOT czy Invo Technologies. Choć te sesje mają zupełnie inny charakter, łatwo można zauważyć wspólny mianownik. 

Jedno miejsce – dwie odsłony

Organizacja profesjonalnej sesji zdjęciowej dla całego zespołu to bez wątpienia duże wyzwanie logistyczne! Trudno jest bowiem przewidzieć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla danej firmy. W takim przypadku warto zdecydować się na przykład na sesję próbną, o której możecie przeczytaj więcej w tym miejscu. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, a termin goni Was nieubłaganie – trzeba korzystać z tego co mamy na miejscu. Tak też było w przypadku dealera samochodów Volkswagena Cichy – Zasada. 

Profesjonalna sesja zdjęciowa

Portret kobiety na tle przestrzeni hotelowej w ramach sesji zdjęciowej “Zdjęcia Pracowników Cichy – Zasada.”

Sesja, którą widzicie, została wykonana podczas spotkania pracowników w hotelu, nie wiedzieliśmy więc, jak dokładnie będzie wyglądał plan zdjęciowy. Jedno było pewne – zdjęcia na czarnym tle! Nie ukrywam, że odkąd zacząłem je robić są moim numer jeden dla niemal każdej branży. W przypadku tego rodzaju zdjęć dla zespołu, sprawa jest dość prosta, cały sprzęt potrzebny do zaaranżowania planu mam ze sobą. W przypadku zdjęć z aranżowanym tłem, musimy wykorzystać to, do czego mamy dostęp. Tym razem zdecydowaliśmy się na grę ciepłym światłem i nieformalnym wnętrzem w tle. Taki zabieg pozwolił nam uzyskać efekt intymności i zaufania. Ciepło, które bije z tła podkreśla wyłaniające się z niego sylwetki i dodaje im łagodnego, lecz wciąż bardzo profesjonalnego wydźwięku. Inne ciekawe sesje wykorzystujące zastane tło do budowania klimatu zdjęć możesz zobaczyć na zdjęciach dla Doctor.one, dr Aleksandry Jagielskiej, New Moon Talents, Simens Energy Polska czy Magazynu Estetycznego. Każda z tych sesji ma wspólny mianownik w postaci tła zastałego w siedzibie firmy.

Zdjęcia dla Zespołu Zasada - Cichy

Mężczyzna na tle zastanej przestani hotelowej w ramach sesji “Zdjęcia dla Zespołu Zasada – Cichy”.

Improwizacja w profesjonalnym stylu 

Każda sesja zdjęciowa rządzi się swoimi prawami, zdjęcia dla zespołów także! Obojętnie w jakim miejscu i jaka liczba osób ma stanąć przed moim obiektywem, jest kilka elementów, które pozwalają mi mieć pewność, że efekt końcowy będzie zadowalający. Jesteście ciekawi jakie to elementy? Już Wam mówię! 

    1. Rozpoznanie wzajemnych potrzeb – jeśli zarówno klient, jak i fotograf wiedzą, jaki efekt chcą osiągnąć jest to już połowa sukcesu, jeśli obie strony mają w głowie ten sam efekt – zwycięstwo! Efektywna komunikacja to podstawa każdej udanej sesji!
    2. Wzajemne zaufanie – jeśli jesteśmy zgodni co do efektu i dorzucimy do tego wzajemny szacunek i zaufanie, gwarantuję Wam, że wszystko pójdzie po naszej myśli i obie strony będą zadowolone!
    3. Elastyczność – wszyscy wiemy jednak jakie jest życie! Nie na wszystko mamy wpływ i… musimy się z tym pogodzić i zachować jak najwięcej elastyczności, aby każdą sytuację, w jakiej się znajdziemy przekuć w wspólny sukces! 

Zapraszam do współpracy

Chcesz zorganizować sesję zdjęciową dla swojego zespołu? Zapraszam Cię do indywidualnego kontaktu. Wycenę sesji zdjęciowej dokonuję na podstawie indywidualnych preferencji. Zapraszam również do zapoznania się z  portfolio. Jeśli poszukujesz fotografa do zdjęć indywidualnych to zachęcam Cię do odwiedzenia mojego sklepu i zapoznaniem się z ofertą pakietu Silver, Gold lub Platinum