Zdjęcia na okładkę magazynu to nie lada wyzwanie wizerunkowe. Kilka dni temu miałem okazję wykonać sesję nieco inną, od tych, które robię na co dzień. Nie ukrywam, że bardzo ucieszyłem się z możliwości udziału w nowym projekcie. Dlaczego? Finałem była okładka dla Magazynu Estetycznego. Dziś chciałbym opowiedzieć Wam nieco więcej o kulisach powstawania zdjęć na okładkę. Jesteście ciekawi jak wygląda taka sesja? Zapraszam do lektury!

Sesja okładkowa od kuchni

Sesje okładkowe zazwyczaj zlecane są przez agencje reklamowe, które opiekują się daną firmą. Klientem nie jest w tym przypadku osoba fotografowana, a właśnie agencja lub wydawnictwo. To oni są odpowiedzialni za wizję sesji, ale także za przygotowanie bardzo dokładnych wytycznych technicznych, tak aby wykonane przeze mnie zdjęcia mogły być wykorzystywane w różnych formatach i układach. 

zdjęcie na okładkę

zdjęcie na okładkę magazynu estetycznego. Miejsce Zdjęć – Warszawa

Kolejnym punktem przygotowań jest wybór miejsca. W przypadku zdjęć na okładkę zazwyczaj są to eleganckie wnętrza, które podkreślają charakter zdjęć i nadają im oryginalnego wyglądu, jednak trzeba pamiętać, że nie każde wnętrze będzie wyglądać równie dobrze na zdjęciach, co w rzeczywistości. Aby uniknąć wpadek w dniu sesji, dobrze jest umówić się wcześniej na krótką wizję lokalną, dzięki której mamy możliwość przetestowania wnętrza, zaplanowania ujęć, a także dobrania odpowiedniego oświetlenia. Tło zdjęć jest szalenie ważne. Przeczytasz o tym na moim blogu poświęconej temu zagadnieniu. Oprócz tego taka wizja lokalna pozwoli też o budowanie pierwszych relacji z klientem, które są tak istotne podczas sesji.

Zdjęcia na okładkę Magazynu Estetycznego

Zdjęcia na okładkę Magazynu Estetycznego

Wisienka na torcie, czyli realizacja 

Zwieńczeniem każdych przygotowań jest sesja zdjęciowa. Dzień, w którym wszyscy spotykamy się na realizacji zdjęć jest dla mnie zawsze wyjątkowo emocjonujący. W tym przypadku także ze względu na bohatera sesji. Zdjęcia okładkowe są dla mnie fajnym wyzwaniem zawodowym, ale lubię je także dlatego, że mam okazję poznać fantastycznych, inspirujących ludzi, którzy stają przed moim obiektywem. 

Zdjęcia okładkowe

W tym przypadku był to dr. Marek Wasiluk, ceniony chirurg plastyczny, który każdego dnia,  dzięki swoim autorskim metodom, pomaga kobietom z całej Polski. Oprócz zdjęć jego sylwetki, wykonaliśmy także zdjęcia, które uchylają rąbka tajemnicy i pokazują jego prywatną odsłonę. Na sesji towarzyszyła nam małżonka oraz kilka rekwizytów, które symbolizują jego ogromną pasję do muzyki. Podobny charakter sesji, który miał pokazać prywatne zainteresowania miałem przyjemność przeprowadzić dla Kasi z Accion Nieruchomości, której pasją są psy.

Zapraszam do kontaktu

Jeśli szukasz fotografa, który wykona dla Ciebie zdjęcia biznesowe, portret wizerunkowy to zapraszam do kontaktu. Jeśli nadal się zastanawiasz nad wyborem, zapraszam do obejrzenia portfolio oraz zapoznania się z indywidualną ofertą sesji. Z największą chęcią wykonuję zdjęcia dla lekarzy, stomatologów. Do zobaczenia na sesji!