Wizerunek profesjonalisty, w obecnym, coraz bardziej wirtualnym świecie staje się jeszcze ważniejszy niż dotychczas. Dzisiejszy wpis poświęcony będzie grupie zawodowej, dla której wizerunek jest nieodłącznym elementem codziennej pracy, czyli zdjęciom dla prawników i prawniczek. 

Branża prawnicza kojarzy się głównie z formalnym, eleganckim ubiorem i powagą, dlatego też często proponuję moim klientom wybór jednolitego tła, które nie rozprasza odbiorcy i podkreśla profesjonalizm. Zazwyczaj jest to szarość lub czerń. Oba wybory mają zarówno swoje wady, jak i zalety. 

Dobra baza to podstawa, czyli jakie dobrać tło?

Kolor szary jest najbardziej uniwersalny, jeśli chodzi o wykorzystanie zdjęć, jak i ich dalszą obróbkę – zdjęcia na szarym tle sprawdzą się idealnie, ponieważ bez problemu można wyciąć sylwetkę i podmienić na inne, wybrane tło. Jest on też bezpiecznym, neutralnym kolorem, które nie odwraca uwagi od sylwetki osoby fotografowanej. Natomiast czerń jest wyborem odważnym, ale też bardzo trafnym w przypadku osób, które lubią wyróżniać się na tle innych. Zdjęcia na czarnym tle przyciągają uwagę oraz wzbudzają w odbiorcy zaciekawienie. Niestety ten kolor nie nadaje się do dalszej obróbki graficznej, dlatego często polecam moim klientom wybór dwóch różnych kolorów tła, aby mogli wykorzystać swoje zdjęcia w różnych miejscach i wielu odsłonach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, także na temat innych możliwości doboru tła do sesji, zapraszam do wpsiu na bloga “Jak dobrać tło do zdjęć biznesowych”.

Zdjęcia dla prawnika Warszawa

Zdjęcia biznesowe dla osób z branży prawniczej.

Szata zdobi człowieka, czyli jak mam się ubrać?

Ubiór to temat rzeka i na pytanie o to, jak ubrać się na sesję, zawsze odpowiadam – tak abyś czuła/czuł się dobrze i swobodnie. Ale oczywiście są pewne zasady tego, co dobrze wygląda na zdjęciach, a co niekoniecznie. Jeśli chodzi o branżę prawniczą, zazwyczaj klienci stawiają na minimalizm i muszę przyznać, że efekty są oszałamiające. Sesja z Adą, którą widzicie na dole jest przykładem takiego podejścia – czarne tło, czarne ubrania i minimalistyczne dodatki sprawiły, że Ada prezentuje się profesjonalnie i szykownie. Sesja dla Dominiki, Piotra z PIE czy Remigiusza to przykłady innych sesji w stylu minimalistycznym.

Jeśli natomiast lubicie odważniejsze wzory lub wyraziste kolory, polecam Wam zdecydować się na jeden element, który będzie przyciągał wzrok, może być to bluzka, marynarka, lub element biżuterii oraz jednorodną bazę. Dzięki temu do zdjęcia nie wkradnie się chaos, a mocny akcent podkreśli Wasz charakter. Jesteście ciekawi, jak wygląda taka garderoba na zdjęciach? Zajrzyjcie do na wynik sesji dla New Moon Talens, Kasi z HR Lex.

Jeśli zdecydujecie się na sesję indywidualną, podeślę Wam specjalny przewodnik o tym, co jeszcze warto wiedzieć przed sesją i jak się na nią przygotować, znajdziecie w niej także więcej wskazówek dotyczących doboru garderoby. 

Zdjęcia dla radcy prawnego Warszawa

Zdjęcia biznesowe Aleksandra Cieślak. Zobacz propozycje zdjęć dla prawnika lub radcy prawnego w Warszawie.

Dobry humor, czyli co zabrać na sesję!

Zastanawiacie się co jeszcze powinniście zabrać ze sobą na sesję? O czym zapomnieliście, lub co jest nieodzowne, aby efekt był satysfakcjonujący? Dokładnie tak jak w tytule, zapewniam Was, że wszystko czego potrzebujecie będziemy mieć dla Was na miejscu, a jedyne co musicie ze sobą zabrać do pozytywne nastawienie i uśmiech. Pamiętajcie, że sesja zdjęciowa jest dla Was! Macie się świetnie bawić i czuć swobodnie, jeśli obawiacie się, że efekt nie będzie Was zadowalał, lub, że nie wyjdziecie na zdjęciach, tak jakbyście chcieli, zapraszam Was do zapoznania się z opiniami moich klientów – gwarantuję Wam, że wyjdziecie z sesji zadowoleni! Zapraszam również do zapoznania się z portfolio.