Biznesowe zdjęcia rekrutacyjne 

Czy profesjonalne zdjęcia biznesowe mają znaczenie już na etapie rekrutacji do nowej pracy? Jak na pewno się domyślacie, odpowiedź brzmi: to zależy! Dziś chciałbym jednak skupić się na branżach, w których takie biznesowe zdjęcia rekrutacyjne są nie tylko pomocne przy zmianie pracy, ale wręcz obowiązkowe! 

Zdjęcia rekrutacyjne – stewardessy 

Wraz z Izą, którą widzicie na zdjęciach, wykonaliśmy ostatnio sesję, która dedykowana była właśnie rekrutacji. Dla stewardess, zarówno tych, które pracują na super jachtach, jak i w samolotach, biznesowe zdjęcia rekrutacyjne są nieodzownym elementem poszukiwania pracy. Są to zarówno zdjęcia portretowe, jak i ujęcia całej sylwetki w stroju biznesowym. Iza wykorzysta nowe zdjęcia wizerunkowe również na LinkedIn, kóre będą budować jej markę osobistą w social mediach.

Zdjęcia dla stewardessy Warszawa

Zdjęcia biznesowe Iza. Propozycje zdjęć dla stewardessy w Warszawie.

To co wyróżnia te zdjęcia, to pełen profesjonalizm oraz stonowane tło. W przypadku tego rodzaju sesji staram się, aby kompozycja zdjęcia była skupiona na osobie, jej uśmiechu, sylwetce oraz charakterystycznych dla zawodu dodatkach. W przypadku ujęć sylwetki, niezwykle ważne jest także postawa, musi być otwarta, a jednocześnie przyjazna i profesjonalna. Zwróćcie uwagę na ustawienie stóp oraz wyraz twarzy Izy! 

Branża branży nierówna!

Coraz częściej dyskutowanym tematem wśród profesjonalistów z różnych branż jest kwestia umieszczania zdjęcia w CV. Oczywiście w przypadku każdej rekrutacji, to nie wygląd decyduje o tym, czy dana osoba jest odpowiednio wykwalifikowana, aby dostać pracę. W branżach technologicznych coraz częściej kandydaci i kandydatki rezygnują z umieszczania swoich zdjęć w CV. Jest to także kwestia regionalne, ponieważ są kraje, w których zdjęcie w życiorysie to rzadkość.

Na drugim biegunie mamy branże, dla których wizerunek jest nieodłącznym elementem biznesu. Mówię tutaj chociażby o branży prawniczej, w której działają moi dotychczasowi klienci: Kasia z HR Lex, Ola Cieślak czy Aleksandra.  Dużą wagę do zdjęć przywiązuje również branża rekrutacyjna. W tym miejscu mogę wymienić świetne sesje dla klientek: dr Aleksandry Jagielskiej, właścicielek New Moon Talents czy Kasi.

Moim zdaniem, zdjęcie jest fajnym dopełnieniem i CV i uważam, że dobrze wykonane może ocieplić wizerunek kandydata/tki do pracy oraz podkreślić jego/jej osobowość. Należy jednak pamiętać o tym, aby zdjęcia, były dopasowane zarówno do branży, jak i do nas samych! 

Zdjęcia dla stewardessy Warszawa

Zdjęcia biznesowe Iza. Propozycje zdjęć dla stewardessy w Warszawie.

Współpraca

Jeśli zainteresowały Cie biznesowe zdjęcia rekrutacyjne w Warszawie to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Portrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalność. Tutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Zapraszam również do zapoznania się z ofertą vouchera, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.