Sesja dla Pani prawnik

Profesjonalna sesja biznesowa – tak określiła swoje oczekiwania Aleksandra – aplikantka Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. W skrócie Ola jest osobą bardzo sympatyczną i otwartą, ale też bardzo precyzyjną i wymagającą. Przekonałem się o tym w trakcie naszej współpracy podczas realizacji sesji zdjęciowej. W trakcie naszej pierwszej rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że Ola planuje stworzyć profesjonalne konto na LinkedIn oraz zadbać o stronę internetową. Znając przeznaczenie zdjęć miałem również pomysł na sesję.

Kolejne decyzje

Po kolejnej rozmowie telefonicznej zapadła decyzja, że Ola planuje zabrać na sesję biznesową swojego męża Tomka. Okazało się, że Tomek pracujący dla spółki GAZ-SYSTEM  i również potrzebuje profesjonalnych zdjęć biznesowych. Przedyskutowaliśmy jeszcze raz warunki współpracy oraz oczekiwania i umówiliśmy się na sesję w weekend. W związku z tym, że przygotowany klient to duża część sukcesu to wysłałem Oli i Tomkowi plik pdf z informacjami, jak przygotować się do profesjonalnej sesji biznesowej. Piszę też o tym na swoim blogu tutaj część 1 i część 2.

Ola i Tomek przyjechali naprawdę świetnie przygotowani. Jeszcze w domu zadbali o skompletowanie ciekawych biznesowych zestawów ubrań i dobór najlepszej dla siebie kolorystyki, koszul, marynarek i dodatków. Wspomnę tylko, że pewność bardzo dobrego wyglądu świetnie wpływa na samopoczucie osoby, która staje przed obiektywem. Wizerunku profesjonalisty nie uchwycimy bez perfekcyjnego make up, dlatego do współpracy zapraszam Martę, która o makijażu biznesowym wie praktycznie wszystko. Fachowo zadbała o odpowiedni make up. Więcej o makijażu w czasie profesjonalnej sesji biznesowej możesz przeczytać tutaj.

Realizacja profesjonalnej sesji biznesowej

W czasie zdjęć Ola i Tomek kilkukrotnie zmieniali garderobę. Celem zmiany garderoby było dostosowanie do planowanego kadru oraz koloru tła. Finalnie powstał obszerny materiał fotograficzny, z którego moi klienci wybrali najlepsze ujęcia. Największym wyzwaniem okazał się retusz. Ola jest perfekcjonistką, dlatego widzi bardzo dużo i od samego początku wiedziała jaki wizerunek na zdjęciach chce uzyskać. Poprzeczka dotycząca retuszu została postawiona bardzo wysoko, a efekty możesz zobaczyć w galerii.\

Współpraca

Jeśli zainteresowała Cie fotografia portretowa to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Portrety, budowanie wizerunku profesjonalisty, zdjęcia korporacyjne to moja specjalność. Tutaj przeczytasz więcej o portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej.