Portret Biznesowy

Zdjęcia pomagają w tworzeniu określonego, profesjonalnego wizerunku zawodowego. Takie jest oczekiwanie zdecydowanej większości klientów, którzy przychodzą w celu wykonania zdjęć. Wykonując portret biznesowy istotny jest Twój nastrój oraz nastawienie do sesji. To jakie masz samopoczucie od razu widać na zdjęciach. Uśmiech oraz pogodna aparycja zaznacza swoją obecność w każdym ujęciu. Tak samo jak zły humor czy nieprzespana noc. Każdy może mieć gorszy dzień i czasami ten dzień może się przydarzyć podczas robienia portretu. Wtedy możemy to rozwiązać na dwa sposoby. Jeśli jest to możliwe zmieniamy termin sesji lub zaufasz mi i pozwolisz żebym oderwał Cię od zmartwień na czas zdjęć. Jestem w tym ekspertem 🙂

Realizacje w ramach sesji typu portret biznesowy

Twój uśmiech ma moc

Pamiętaj, że podczas tworzenia portretu decydujący jest Twój nastrój, dlatego dołożę wszelkich starań by przed obiektywem Twoje samopoczucie było komfortowe. Dzięki temu na zdjęciu Twój wygląd i charakter będzie zespolony. Moim zadaniem będzie dodanie Ci otuchy, wyciągnięcie Cię z chwilowego gorszego samopoczucia. Wspólnie chcemy osiągnąć najlepszy portret biznesowy, dlatego będziemy pracować nad najlepszą pozą, mimiką, spojrzeniem i uśmiechem.

Tło nadające charakteru sesji

Przy tworzeniu portretu biznesowego ważna jest oprawa. Mówię o tle podczas sesji zdjęciowej. Najczęściej klienci wybierają tło w odcieniach szarości lub białe. Ostatnio osoby fotografowane zaczęły zwracać uwagę na  tło czarne i coraz częściej jest ono wykorzystywane do portretu biznesowego. Z takiej oprawy skorzystała m.in. Aleksandra, Daniel, Remigiusz czy Natalia. Spora grupa klientów zainteresowanych portretem życzy sobie wykonanie zdjęć w miejscu pracy. Takie podejście jest również jak najbardziej wskazane. Wszystko zależy od oczekiwań względem tego, jak portret biznesowy ma wyglądać. Tutaj możesz przeczytać o wykorzystaniu logo jako tła w tworzeniu portretu biznesowego.

Nie szata zdobi portret biznesowy

Drugim ważnym elementem sesji jest ubiór. Wbrew pozorom nie powinien on być bardzo wyrazisty. Portret biznesowy jest tworzony przez harmonię elementów oraz wyróżnienie najważniejszych z nich, które mają nadawać charakter. Do portretu biznesowego zakładamy koszulę, marynarkę, a kobiety żakiet, prostą koszulę, spódnicę lub sukienkę. Elementami podkreślającymi styl może być krawat, poszetka, mucha, biżuteria. Na pewno na sesji unikamy jaskrawych kolorów, połyskujących tkanin, drobnych wzorów, pasków czy pomiętych ubrać. Więcej o przygotowaniu do sesji typu portret biznesowy na blogu. Tutaj pierwsza, a tu druga część artykułu.

Jeśli interesuje Cie portrety biznesowe to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Portrety biznesowe to zdecydowanie moja specjalność specjalności. Tutaj przeczytasz więcej o innych portretach biznesowych, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Jeśli masz pytania do sesji lub jej przebiegu to zapraszam do przeczytania się z FAQ.

Call Now Button