Sesja wizerunkowa Warszawa

Sesja wizerunkowa Daniel była pierwszą sesją biznesową jaką wykonałem w 2020 roku. O sesji pisałem z Danielem jeszcze w minionym roku, a poznaliśmy się na projekcie, który miałem okazję współtworzyć dla Banku Millennium. Prawdopodobnie na skutek współpracy na planie zdjęciowym, Daniel poprosił mnie po jakimś czasie o wykonanie profesjonalnych zdjęć wizerunkowych 🙂 Po wcześniejszym ustaleniu warunków sesji i oczekiwań, spotkaliśmy się w studio Słoń w Warszawie. Zaskoczył mnie wygląd Daniela, ponieważ zapamiętałem go z zdecydowanie dłuższymi włosami 😉 Sesję rozpoczęliśmy od wykonania typowo biznesowych zdjęć na neutralnym szarym tle, jasna koszula, marynarka i z krawat. Wcześniej ustaliliśmy, że Daniel chciałby sesję wizerunkową na czarnym tle. Zainspirowany zdjęciami Natalii, możesz je zobaczyć tutaj. Nie dziwię się, że do taka była jego decyzja, efekty tej sesji są na prawdę bardzo dobre i cieszą oko 😉 Ustaliliśmy w jakim celu zdjęcia mają być wykonane i gdzie zostaną opublikowane. Męski charakter, czarny golf i ciemne tło na prawdę zrobiły robotę. Sesja wizerunkowa Daniela trwała 1,5h. Aby materiał był bardziej różnorodny, wykorzystaliśmy 3 stylizacje. Jest to standard w zdjęciach typu sesja wizerunkowa Warszawa.

Daniel jako Model

Daniel bardzo swobodnie czuł się przed obiektywem, towarzyszyła nam bardzo luźna atmosfera i duża dawka poczucia humoru. Współpraca z fotografem i pewna doza zaufania do moich umiejętności, jest bardzo ważna w uzyskaniu naturalnego wyglądu na zdjęciach i rozproszeniu ewentualnego stresu, związanego z pozowaniem. Na sesji wykorzystałem dwa źródła światła i jedną zastawkę służącą do podbicia kontrastu na zdjęciach i uzyskaniu głębszych cieni. Zależało nam na odcięciu ciemnej sylwetki od ciemnego tła i myślę, że to się udało. Sesja wizerunkowa ma za zadanie przedstawić fotografowaną osobę w odpowiedni wcześniej ustalony sposób, często nawiązujący do wykonywanego zawodu. Wspólnie z Danielem stwierdziliśmy, że zdjęcia nadają się na okładkę książki, np. kryminału, ale Daniel nie jest pisarzem 🙂 W Banku Millennium zajmuje stanowisko starszego specjalisty bankowości przedsiębiorstw. Zaprezentowany wizerunek może nie kojarzyć się z branżą bankową, ale Daniel jest tak wszechstronny i zajmuje się tak wieloma rzeczami, że zależało nam bardziej na pokazaniu jego otwartości, sympatycznej natury i profesjonalizmu czyli tego co go charakteryzuje.

Jeśli interesuje Cie sesja wizerunkowa Warszawa to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Portrety biznesowe, zdjęcia korporacyjne to moja specjalność. Tutaj przeczytasz więcej o innych sesjach wizerunkowych, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej.