Fotografia Korporacyjna

Fotografia korporacyjna wyróżnia się ujednoliceniem. Mowa nie tylko o jednolitym tle, ale o postawie czy mimice. Zdjęcia o charakterze korporacyjnym mają przedstawić członków organizacji z różnych szczebli w ujęciu hierarchii czy struktury przedsiębiorstwa. W fotografii korporacyjnej występują dwa typy ujęć: portretowe i grupowe. Pierwsze ujęcie ma pokazać pracownika w świetle wizerunku organizacji, a drugie ujęcie ujmuje zespół jako całość.

Realizacje w ramach fotografii korporacyjnej

Fotografia korporacyjna – liczą się szczegóły

W tego typu zdjęciach istotna jest precyzja . Fotograf zwraca szczególną uwagę na uwieczniane gesty, ułożenie rąk, pozycje ciała, kierunek spojrzenia portretowanego. Małe elementy wpływają na efekt końcowy oraz sposób postrzegania wszystkich zdjęć jako całości. Dzięki zharmonizowaniu zdjęć można przekazać wizerunek całego zespołu lub przedsiębiorstwa.

Nie tylko określone standardy

Fotografia korporacyjna musi trzymać wytyczone wcześniej standardy, ale nawet w tak sztywnej i określonej dziedzinie lubię dodawać coś od siebie. Mowa o przekazaniu pozytywnych emocji i uśmiechu. Podczas sesji korporacyjnych staram się zniwelować niepotrzebne i bardzo często oklepane “nadęcie biznesowe”. Dzięki temu zdjęcia biznesowe cieszą się lepszym odbiorem. Przykładem sesji korporacyjnej z przymrużeniem oka są sesje dla Memcare w Warszawie. W tej firmie miałem okazje robić sesje kilkukrotnie, a efekty można zobaczyć w pierwszej i drugiej części opisu Memcare. Przedsiębiorstwo tworzy oprogramowanie dla branży funeralnej, jednak nie przeszkodziło to tworzeniu świetnej dość ekstrawertycznej sesji biznesowej. 

Moc przygotowań

Fotografia korporacyjna wymaga przygotowań. Jako fotograf potrzebuje plan zdjęciowy, dlatego staram się wcześniej ustalić jak moje miejsce pracy będzie wyglądać. W tym celu odwiedzam siedzibę firmy (lub inne wskazane miejsce) i ustalam, jak przyszły plan zdjęciowy będzie wyglądać. Kolejną rzeczą jest profesjonalny make-up, dobranie odpowiedniej garderoby, przygotowanie fryzury. Wszystkie te małe elementy poprawiają samopoczucie oraz budują pewność siebie przed obiektywem, a właśnie zmniejszenie stresu związanego z sesją zdjęciową jest kluczowe dla udanych zdjęć. Przykładem takich działań jest sesja korporacyjna dla Eppendorf z Warszawy czy Eagle Lasers z Wałcza.

Jeśli zainteresowały Cie zdjęcia biznesowe Warszawa to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Sesje biznesowe, zdjęcia korporacyjne to moja specjalność. Tutaj przeczytasz więcej o innych sesjach biznesowych, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Jeśli masz pytania do sesji lub jej przebiegu to zapraszam do przeczytania się z FAQ.

marianchrzan.pl używa plików cookies aby usprawnić Twoje doświadczenie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj Cookie Policy
Call Now Button