Kreatywne zdjęcia wizerunkowe dla branży technologicznej.

Bohaterami dzisiejszego wpisu jest zespół firmy NEONTRI, którzy zdecydowali się na sesję wizerunkową. Mieli bardzo sprecyzowane oczekiwania co do efektu końcowego zdjęć, co dla mnie, fotografa, jest jednocześnie ułatwieniem w pracy, jak i wyzwaniem. Musiałem tak wykonać zdjęcia, aby pasowały do wizji klienta oraz sprostać oczekiwaniom, jakie zostały mi postawione przez grafików. Jak to zrobiłem i jakie zostały mi postawione wymagania możesz przeczytać w dalszej części artykułu.

Zdjęcia dopasowane do stylu strony internetowej.

Kiedy otrzymuję zapytanie o sesję zdjęciową zawsze na wstępie pytam klienta jakie ma być przeznaczenie zdjęć, gdyż od tego zależy na co możemy sobie pozwolić w kwestii, doboru tła do zdjęć,  kolorystyki, ubioru czy oświetlenia. Tym razem było inaczej. To Jola z NEONTRI od razu poinformowała mnie, że zdjęcia mają pasować do motywu przewodniego na stronie internetowej, którym jest czerwony świetlisty neon i że chcą je łączyć z przygotowaną wcześniej grafiką zawierającą określony odcień czerwieni. Dostając takie wytyczne od razu zaproponowałem zdjęcia na czarnym tle oraz aby wszystkie osoby biorące udział w sesji również były ubrane na czarno. Pozwoliło to na wydobycie twarzy z portretu na pierwszy plan, a było to istotne, gdyż zdecydowaliśmy się użyć jeszcze jednego zabiegu wizualnego.

 

Kreatywne zdjęcia wizerunkowe na stronę internetową

 

Czerwona poświata w tle

Postanowiliśmy, że tło za fotografowaną osobą, doświetlę lampą i dosyć nietypowym modyfikatorem, czyli “czerwoną miską z IKEA“ :). Pozwoliło to na osiągnięcie cybernetycznego wyrazu i odróżnienie ich od typowych zdjęć biznesowych, co było również celem tej sesji. Wizerunek innowacyjnej, świadczącej usługi na najwyższym poziomie, firmy został podkreślony przez tego typu kreatywne podejście do kolorystyki na zdjęciach.

Cała sesja przebiegała w atmosferze współpracy i kreatywności. Zarówno ja, jak i zespół Neontri, działaliśmy razem, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zdjęcia zostały wykonane tak, aby przedstawić Neontri w profesjonalny sposób, jednocześnie podkreślając ich unikalną tożsamość i przekazując ducha branży technologicznej. Sądzę, że się to udało, bo stworzone wspólnie grafiki są regularnie publikowane na profilu Linkedin firmy, a także na stronie internetowej w zakładce kontakt.

 

Kreatywne zdjęcia wizerunkowe dla firmy NEONTRI

 

Zdjęcia na czarnym tle to jeden z elementów, które wyróżnia moje portfolio. Takie zdjęcia miałem przyjemność wykonać dla Dominiki, Aleksandry, Izy czy Remigiusz. Czarne tło jest również świetnym rozwiązaniem dla zdjęcia profilowego oraz  zdjęcia na linkedIn.

Współpraca

Jeśli jesteście zainteresowani kreatywną sesją wizerunkową dla zespołu w swojej firmie i zależy Wam na wyróżnieniu swojej marki to zapraszam do kontaktu. Skontaktuj się ze mną, opowiedz mi o swoim pomyśle na sesję, oczekiwaniach, a nawet obawach, które masz w głowie. Chciałbym poznać jak najlepiej Twoją firmę, aby móc przygotować ofertę idealne skrojoną na miarę Twoich potrzeb!