Zastanawiasz się jakie tło do zdjęcia biznesowego wybrać? Aby dokonać najlepszego wyboru, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. W dzisiejszym wpisie postaram się poszukać odpowiedzi wraz z Tobą. Zaczynamy? 

Do czego potrzebujesz zdjęć? Gdzie będziesz je publikować? 

Większość zdjęć biznesowych wykonywana jest na jednolitym tle, najczęściej jest to kolor biały, szary lub czarny. Wybór tła jest bardzo istotny z punktu widzenia późniejszego ich wykorzystania. Jeśli chcemy wyciąć naszą sylwetkę i umieścić ją w prezentacji lub na stronie internetowej, idealnie sprawdzi się tło jednolite, szare lub białe. Czarne tło do zdjęcia biznesowego, choć niezwykle eleganckie, nie nada się do obróbki graficznej, za to świetnie sprawdzi się np. jako zdjęcie profilowe, wyróżniając się na tle innych profili.  Warto zastanowić się także, jakimi kolorami komunikuje się Twoja firma i dopasować tło tak, aby jak najlepiej pasowało do obecnej komunikacji. 

Poniżej kilka przykładów sesji na szarym i czarnym tle.

Zdjęcia na Linkedin - Sesja biznesowa kobieca

Klasyczne zdjęcie na szarym tle

Zdjęcia na Linkedin - Sesja biznesowa kobieca

Zdjęcia na szarym tle na Linkedin. Klasyczny kolor tła miał podkreślić cechy fotografowanej osoby.

biznesowe zdjęcia prezesa

Profesjonalne zdjęcia biznesowe dla prezesa firmy. Na zdjęciu Piotr Arak z PIE.

Innym rodzajem tła jest plener, wnętrze. Zdjęcia wykonane na tle innym niż jednolite pokazują coś więcej niż samą postać. Często jest to naturalne środowisko w którym pracuje dana osoba. Na zdjęciach wizerunkowych bardzo ważnym elementem nadającym charakter fotografii jest otoczenie, widoczne przedmioty, klimat. Zdjęcia na takim tle możesz zobaczyć podczas sesji u Magdy, zdjęć pracowników INVO czy Mediatora z Poznania. Świetnie prezentują się różnego rodzaju rośliny i gra świateł to one odpowiadają za klimat i odbiór fotografii. Takie zdjęcia sprawdzą się idealnie w przypadku ofert handlowych i prezentacji, jako ich graficzne uzupełnienie. 

Sesja Biznesowa Warszawa Kancelaria

Sesja z uwzględnieniem przestrzeni biurowej klienta. Zdjęcia realizowane dla kancelarii prawnej w Warszawie.

Jaki efekt pozwoli Ci osiągnąć odpowiednie tło do zdjęcia biznesowego? 

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, powinniśmy spojrzeć na siebie oczami naszych Klientów i Partnerów. Każde tło w zdjęciu biznesowym wysyła odbiorcom nieco inną wiadomość, dlatego przed podjęciem decyzji, warto zastanowić się jaki efekt chcesz osiągnąć. 

Tła białe i szare są obecnie najbardziej popularne w przypadku zdjęć biznesowych. Są eleganckie i sprawiają wrażenie czystych i przejrzystych. Są także najbardziej uniwersalne jeśli chodzi o branżę i późniejsze ich wykorzystanie i graficzną obróbkę. Takie tło będzie idealne dla osób, które chcą, aby ich wizerunek był odbierany jako ciepły, radosny i przystępny dla potencjalnych Klientów. 

Czarne tło sprawdzi się u osób, którym zależy na bardzo eleganckim i nieco tajemniczym wizerunku. Na chwilę obecną jest dosyć mało popularnym wyborem w przypadku zdjęć biznesowych, (co już powoli się zmienia) dlatego pozwoli Ci się wyróżnić na tle konkurencji i bez wątpienia przyciągnie wzrok Twoich odbiorców. 

Zdjęcia na tle biura lub w plenerze są dobrym wyborem dla osób, które chcą powiedzieć odbiorcom o sobie nieco więcej. Tego rodzaju tła świetnie ocieplają wizerunek, a w doborze z odpowiednią stylizacją mogą być świetnym odzwierciedleniem Twojego charakteru. Jeśli zastanawiasz się, czy zdjęcie na tle logo Twojej firmy to dobry pomysł, zapraszam cię do tekstu, w który w całości poświęciłem temu zagadnieniu – kliknij tutaj! 

Fotograf Biznesowy Warszawa

Zdjęcia na tle biurowców w Warszawie. Miejsce zdjęć to moje studio w WeWork Mennica Legacy w Warszawie.

Sesja Biznesowa Warszawa Kancelaria

Sesja wizerunkowa dla firmy Whirlpool

W jakiej branży pracujesz?

Ostatnie pytanie może wydawać się oczywiste, jednak musimy pamiętać, że kolory bardzo często kojarzone są z konkretnymi zawodami i branżami. 

Białe tło do zdjęcia biznesowego jest wykorzystywane najczęściej w branży medycznej, kosmetycznej, czy marketingowej. Kojarzy się ono ze sterylnością oraz wiarygodnością. Kolor szary jest mocno powiązany z biznesem, a co za tym idzie świetnie sprawdzi się dla osób wykonujących pracę biurową lub handlową. Czarne tło polecam szczególnie osobom z branży budowlanej, technicznej, konsultingowej czy prawniczej. Jeśli decydujesz się na plener lub wnętrze w zależności od rodzaju branży, tło może być ciepłe, przyjazne w odbiorze lub profesjonalne, minimalistyczne.

Jeśli mimo odpowiedzi na powyższe pytania nie możesz zdecydować się na to, które tło do zdjęcia biznesowego będzie dla Ciebie najlepsze, zapraszam do kontaktu. Pamiętaj także, że możesz wybrać pakiet zdjęć, który uwzględnia więcej niż jedno tło. Jeśli chcesz dowiedzieć się co wpływa na cenę sesji biznesowej, zajrzyj tutaj

Czarne Tło do Zdjęć

Czarne tło do zdjęć pozwala podkreślić cechy urody i osobowości fotografowanej osoby.

Więcej informacji o moich sesjach fotograficznych

Fotografia korporacyjna

Fotografia korporacyjna wyróżnia się ujednoliceniem i stonowaniem. Mowa nie tylko o jednolitym tle, ale o postawie, ułożeniu rąk, mimice czy spojrzeniu. Zdjęcia o charakterze korporacyjnym przedstawiają członków organizacji z różnych szczebli w ujęciu hierarchii czy struktury przedsiębiorstwa.

Portret biznesowy

Portret biznesowy pomaga w tworzeniu określonego, profesjonalnego wizerunku zawodowego. Moje wieloletnie doświadczenie, długie godziny z aparatem w ręku pomoże w kreowaniu twojego profesjonalnego wizerunku. Zapraszam do obejrzenia portfolio i zapoznania się z innymi projektami typu “portret biznesowy”.

Sesja biznesowa

Zdjęcia powstałe w ramach sesji biznesowej to innymi słowy zdjęcia dopasowane do potrzeb wizerunkowych. Ten typ sesji wykonywany jest zarówno przez osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa. Głównym zadaniem fotografii biznesowej jest reprezentowanie Ciebie lub twojej Firmy w odpowiednim kontekście.