W biznesie  pierwsze wrażenie ma duże znaczenie, a profesjonalny wizerunek staje się kluczowym elementem każdej działalności. Właśnie dlatego zdjęcia w biurze, wykonane przez doświadczonego fotografa, zyskują na na znaczeniu.

Zostań ze mną, a dowiesz się, na co zwracam uwagę i dlaczego uważam, że zdjęcia biznesowe wcale nie muszą być nudne. W tym artykule odkryjemy, jak wykonanie zdjęć w biurze może pomóc w budowaniu silnego wizerunku firmy oraz jakie elementy warto wziąć pod uwagę przy ich tworzeniu.

Profesjonalny wizerunek, czyli jak wykonuję zdjęcia w biurze

Jeżeli twierdzisz, że wykonywanie zdjęć w biurze to nic trudnego to … częściowo się z Tobą zgodzę. W końcu światło jest jednakowe, tło również można bez trudności ustawić. W czym tkwi zatem największe wyzwanie? Dla mnie to sztuka łączenia estetyki, funkcjonalności i przekazu biznesowego. Profesjonalny fotograf wie, że kluczowym celem jest oddanie atmosfery i charakteru firmy za pomocą (nie)zwykłego zdjęcia. 

Najważniejszym aspektem dla mnie jest pokazanie profesjonalnego wizerunku. To Ty — jako przedsiębiorca, prezes firmy, dyrektorka, manager działu — masz grać pierwsze skrzypce. Staram się przygotować tło, które doda Ci uroku, a nie rozproszy uwagę odbiorcy. Ponadto daję wskazówki co do ubioru czy fryzury. Wszystkie te aspekty, gdy zagrają razem, powodują, że moje zdjęcia w biurze są profesjonalnie, a  Ty wyglądasz na nich naprawdę doskonale.  

Kolory ścian w biurze na zdjęciach mają znaczenie

Wnętrze powinno z Tobą współgrać. Gdy będziesz czuć się swobodnie, to Twój wizerunek będzie profesjonalny, ale przy tym również naturalny. Nie musisz się obawiać tego, jaki kolor ścian jest w Twoim biurze. Z powodzeniem poradzimy sobie w każdym wnętrzu. 

Niedawno miałem przyjemność wykonywać sesję fotograficzną, gdzie wyzwaniem okazało się światło wpadające z okien wprost na osoby fotografowane. Mogłoby się wydawać, że to zaleta, a jednak należało tutaj zastosować odpowiednie zastawki. W ten sposób cała sesja przebiegła bardzo pomyślnie, w pozytywnej atmosferze, a panie przed obiektywem były zadowolone z ostatecznych efektów. 

Jeżeli obawiasz się, że kolory ścian w biurze twojej firmy nie są stworzone do sesji lub chcesz zapozować w specjalnie stworzonych do tego wnętrzach — zapraszam do siebie. Wykorzystuję przestrzenie We Work Mennica Legacy Tower, gdzie zdjęcia wychodzą jednolite, eleganckie i naprawdę profesjonalne. 

Różne rodzaje tła na zdjęciach w biurze

Jak już wiesz profesjonalne zdjęcia w biurze to nie lada wyzwanie. Warto zastanowić się, jakie tło do zdjęć w biurze najlepiej odda charakter Twojego stanowiska czy samej firmy. Chociaż zdjęcia w tradycyjnych, biurowych wnętrzach są popularne i bardzo profesjonalne, warto wykonać je na  jednolitym tle  i stworzyć swój niepowtarzalny wizerunek.

Jasne tło, świetnie sprawdzi się do wykorzystania w różnych graficznych obróbkach czy nawet jako zdjęcie profilowe na Twoje Social Media. Nowością, po którą coraz częściej zgłaszają się do mnie klienci, jest zdjęcie na czarnym tle. Wydobywam w ten sposób prawdziwą głębię, a osoba na zdjęciu niemal od razu budzi szacunek, jednocześnie wplatając w swoją historię nutkę tajemniczości.

Czy zdjęcia pracy w biurze mogą być nieszablonowe? Sprawdź to!

Wielu z nas kojarzy biuro z miejscem poważnym i formalnym. Jednak moim celem jest nadanie fotografii biznesowej nowego wymiaru — świeżego i nieco odważnego.. Zdjęcia pracy w biurze mogą być twórcze, pełne energii i charakteru. Korzystając z ciekawych kadrów, oświetlenia i kompozycji, można stworzyć obrazy oddające kreatywność, a także dynamikę pracy w firmie.

Świetnym przykładem jest tutaj moja klientka, Paulina Baranowska założycielka New Moon Talent. Sama przygotowała wystrój wnętrz, dopasowując pod niego całą swoją stylizację. W ten oto sposób zaprezentowała swój charakter i w niecodzienny sposób pokazała swoją firmę. Dzięki temu sesja przebiegła w naprawdę świetnej atmosferze, a efekty ucieszyły nie tylko mnie, ale przede wszystkim moją klientkę.

Postaw na profesjonalny wizerunek i już dziś umów się na biznesową sesję fotograficzną ze mną

Zdjęcia w biurze są kluczem do pokazania swojej firmy w najlepszym świetle. Nie wahaj się i postaw na jakościowe zdjęcia biznesowe na stronie internetowej czy Social Media Twojej firmy. Jeśli szukasz fotografii, która odda ducha firmy, prezentując przy tym Twój profesjonalizm, zachęcam do umówienia się na sesję biznesową. Wspólnie stworzymy zdjęcia, które przyciągną uwagę klientów i wpłyną na Twój sukces biznesowy.