Nosisz okulary i zależy Ci na sesji zdjęciowej, w trakcie której stworzymy wyjątkowe zdjęcia, podkreślające Twój styl oraz autentyczność?  Dobrze zrobione zdjęcie w okularach może podkreślić profesjonalny wizerunek, dlatego dowiesz się, dlaczego nie warto zakładać soczewek kontaktowych na sesję zdjęciową.

Zaufaj mi, a przekonasz się, że już więcej nie będziesz obawiać się zdjęć w okularach.   Wręcz przeciwnie wykonam sesję biznesową w taki sposób, że okulary podkreślą powagę Twojego stanowiska i dodadzą Ci uroku. Zostań ze mną by, dowiedzieć się o technikach, uchwycenia świetnego kadru osoby noszącej okulary.

Jak dobrze wykonać zdjęcie wizerunkowe w okularach? Najważniejsze aspekty.

Wykonanie udanego zdjęcia w okularach wymaga odpowiednich umiejętności i pracy ze światłem. Kluczowym aspektem jest eliminacja odblasków na szkłach. Podczas sesji z klientami bardzo dbam o odpowiednie oświetlenie, aby uniknąć niechcianych refleksów, które mogą zasłonić Twoje oczy. 

Wybór odpowiednich kadrów i perspektyw jest równie istotny — chodzi o to, by okulary doskonale wpisywały się w kompozycję fotografii, podkreślając jednocześnie Twój charakter. Dodatkowo nie można zapominać o tym, by często czyścić okulary. Dbając o te kilka elementów, mam pewność, że Twoje zdjęcie biznesowe na pewno wyjdzie doskonale, a okulary staną się częścią Twojego wizerunku. 

 

Biznesowe zdjęcie kobiety w okularach na szarym tle

 

Symbolika okularów w fotografii biznesowej

Okulary dobieramy pod swój styl i ubiór. Równie ważne jest to jak się czujemy w okularach.  To całkowicie normalne. W końcu okulary to nie tylko narzędzie korekcyjne wzroku, ale także element stylizacyjny, który może bardzo wiele przekazać. 

Na zdjęciach wizerunkowych okulary mogą symbolizować mądrość, profesjonalizm oraz pewność siebie. Ich wybór i styl mogą wpłynąć na percepcję Twojej osoby. Dlatego też warto zadbać o to, by zdjęcia w okularach były spójne z Twoim wizerunkiem i misją przewodnią firmy, którą reprezentujesz. W ten sposób wiem, że Twoje zdjęcie w okularach zaprezentuje się wyjątkowo. 

 

Dlaczego nie jest łatwo wykonać zdjęcia w okularach?

Fotografowanie osoby w okularach nie jest sprawą prostą. Oczywiście mówię tak dlatego, że po latach wykonywania zdjęć, mam kilka wniosków. Największa trudność w zrobieniu dobrego zdjęcia w okularach może być spowodowana przez m.in.:

    • Grube szkła okularów — oczywiście nie mamy wpływu na to, jakie okulary nosi klient. Być może jego wada okularów nie pozwala na mniejsze soczewki. 
    • Filtry stosowane w okularach — bardzo często mogą odbijać światło, zasłaniając zieloną lub niebieską poświatą oczy osoby przed obiektywem.
    • Oprawki zasłaniające częściowo oko — kształty okularów są teraz naprawdę różne. Dopasowywane do twarzy, zdarza się, że potrafią skutecznie zasłonić część oka.
    • Odgniecenia na nosie — spowodowane zbyt ciężkimi okularami, bądź częstym ich przesuwaniem.


Nie musisz się obawiać zdjęć w okularach i zostawiać ich na swojej szafce nocnej. Zabierz je ze sobą, a wspólnie  zrobimy z nich głównych bohaterów tej sesji biznesowej. Bardzo prawdopodobne, że okulary dodają atrakcyjności Twojemu wizerunkowi, ale również powagi, czy nie rzadko ekstrawagancji.

 

Zdjęcie biznesowe kobiety w biurze w okularach

 

Makijaż i okulary na zdjęciach

Chcesz mieć pewność, że Twoja skóra będzie wyglądała nieskazitelnie na zdjęciach? A może zależy ci na tym, by podkreślić Twoje rysy twarzy do zdjęć w okularach? Zdecydowanie jest na to sposób. Postaw na sprawdzoną rękę makijażystki, z którą współpracuje podczas sesji wizerunkowych i nie miej już żadnych obaw.

Nie mam wątpliwości, o czym już wielokrotnie przekonały się moje klientki, że makijaż naprawdę niesamowicie podnosi samoocenę. Oprócz tego przygotowany specjalnie na tę okazję współgra z aparatem, a ja mogę tworzyć świetne kadry i skupić się na swojej pracy. Zobaczysz, że gdy pomaluje Cię profesjonalna makijażystka, od razu zyskasz pewność siebie, nawet jeżeli nigdy wcześniej nie brałaś udziału w sesji zdjęciowej.

 

Zrobię dla Ciebie profesjonalną sesję zdjęciową z okularami w roli głównej

Jeśli chcesz, by Twój profesjonalny wizerunek został uwieczniony na zdjęciach w okularach, jestem do Twojej dyspozycji. Niejednokrotnie miałem przyjemność wykonywać zdjęcia klientów w okularach. Nie mam wątpliwości, że sesja zdjęciowa ze mną podkreśli Twoją autentyczność, pewność siebie i profesjonalizm. Zapraszam do kontaktu, abyśmy mogli wspólnie stworzyć wyjątkowe obrazy, które pomogą Ci zyskać jeszcze większe zaufanie w świecie biznesu.

 

Biznesowe zdjęcie w okularach na szarym tle