Niecodzienna sytuacja w której się teraz znajdujemy zmieniła sposób pracy i życia każdego z nas. Jako fotograf biznesowy ciężki czas pandemii odczułem jak każdy przedsiębiorca. Kolejne zdjęcia biznesowe wstrzymane, przerwane rozmowy i jedna wielka niewiadoma.

Mimowolnie nasówa się pytanie: Co z tym zrobić?  W moim przypadku tak jak w całej branży usług częściową odpowiedzią na zaistniają sytuację jest przeniesienie swoich działań do świata online. Ale idą tym tropem też pojawiają się kolejne pytania.

Jak biznes fotograficzny przenieść do świata online? Co tak naprawdę zmieni się na rynku? Czy moje usługi nie przestaną być porządane? Im dłużej zastanawiałem się tak rozwiązaniami, tym wyraźniej rysował się obraz możliwej przyszłości.

Obecny rynek i zdjęcia biznesowe

Szukania odpowiedzi na powyższe pytania zaczęłem od obserwacji rynku. W miedzy czasie zapoznałem się z wieloma artykułami i przeprowadziłem dużo rozmów ze znajomymi z różnych branż. Wnioski pojawiły się bardzo szybko. Duża część moich klientów przeniesie się do internetu. Oczywiście łatwiej będzie tym, którzy byli tam już wcześniej oni muszą umocnić swoją pozycję, jednak szerokie grono firm będzie zmuszone działać w świecie online, nawet jeśli nie planowali tego wcześniej. W rezuultacie powstaną nowe konta na portalach takich jak Linkedin. To czas na profesjonalne ich przygotowanie, zatroszczenie się o ciekawe
i wartościowe treści i dodanie profesjonalnych zdjęć biznesowych. Osoby zatrudnione pracujący do tej pory stacjonarnie, rozpoczną swoją przygodę
z internetem. Duża część specjalistów zda sobie sprawę, że bez mocnej marki osobistej nie będą w stanie przebić się ze swoimi usługami. Tutaj również jest miejsce na wykorzystanie profesjonalnego zdjęcia biznesowego.

Zdjęcia biznesowe i ich wartość

Wiele osób już straciło pracę, a kolejne stracą ją niebawem. Codziennie widzę w internecie apele o pomoc w jej znalezieniu. Rękawy zakasali specjaliści od HR i rekruterzy. W procesie rekrutacji niezbędne jest profesjonalne i oryginalne CV. Jednym z czynników wpływających na jego skuteczność jest oczywiście dobre zdjęcie. Niejednokrotnie przekonałem się o tym realizując sesje zdjęciowe dla swoich klientów szukających pracy. Często wspominali później w rozmowie, że zdjęcie, bardzo im pomogło. Profesjonalny wizerunek często jest decydującym elementem w procesie rekrutacji. Podniesie nasze oceny u potencjalnego pracodawcy lub nam zaszkodzi.

Wnioski nasuwają się same, skoro internet zapełni się nowymi użytkownikami przenoszącymi tam swoje biznesy i usługi to warto zadbać o to aby wyróżnić się z tłumu. Bardzo chętnie Ci w tym pomogę. Po więcej zdjęć zapraszam do zakładki portfolio.

Zachęcam również do skorzystania z oferty promocyjnej VOUCHER NA SESJĘ BIZNESOWĄ.

Więcej informacji o moich sesjach fotograficznych

Fotografia korporacyjna

Fotografia korporacyjna wyróżnia się ujednoliceniem i stonowaniem. Mowa nie tylko o jednolitym tle, ale o postawie, ułożeniu rąk, mimice czy spojrzeniu. Zdjęcia o charakterze korporacyjnym przedstawiają członków organizacji z różnych szczebli w ujęciu hierarchii czy struktury przedsiębiorstwa.

Portret biznesowy

Portret biznesowy pomaga w tworzeniu określonego, profesjonalnego wizerunku zawodowego. Moje wieloletnie doświadczenie, długie godziny z aparatem w ręku pomoże w kreowaniu twojego profesjonalnego wizerunku. Zapraszam do obejrzenia portfolio i zapoznania się z innymi projektami typu “portret biznesowy”.

Sesja biznesowa

Zdjęcia powstałe w ramach sesji biznesowej to innymi słowy zdjęcia dopasowane do potrzeb wizerunkowych. Ten typ sesji wykonywany jest zarówno przez osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa. Głównym zadaniem fotografii biznesowej jest reprezentowanie Ciebie lub twojej Firmy w odpowiednim kontekście.