Sesja biznesowa w plenerze

Bohaterką tej sesji jest Magda, Bobby’s . Firma tworzy ubranka dla aktywnych dzieci, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Magda jest bardzo konkretna, otwarta i dąży do celu. Jak czytamy na stronie “Na pomysł firmy Bobby’s wpadłam, gdy zostałam mamą. Mieszkałam wtedy tymczasowo w Niemczech. Spędziłam tam prawie 1,5 roku podczas których, mój syn był cały czas na powietrzu. Dzieci w Niemczech, w większości przypadków miały na sobie ubrania ochronne na plac zabaw, były to woodoporne spodnie, ciepłe kurtki softshellowe, a także kombinezony polarowe.” Sesja biznesowa w plenerze została zrealizowana w miejscu gdzie Magda czuje się na prawdę swobodnie, czyli w jej mieszkaniu. Zazwyczaj umawiam się z klientem na spotkanie w lokalizacji, w której będę pracował. Jest to czas na poznanie specyfiki miejsca, panujących warunków oświetleniowych oraz poznania kolorystyki. Szukamy też wtedy najodpowiedniejszych miejsc na kadry. W tym wypadku najbardziej fotogenicznym miejscem okazał się doskonale oświetlony salon.

Realizacja

Sesja biznesowa w plenerze rządzi się swoimi prawami. Jest trudno powtarzalna ze względu na zmieniające się warunki pogodowe i zmieniające się światło. Jeśli planujemy wykonać więcej zdjęć i zanosi się na zmianę pogody lepiej podzielić pracę na dwa dni i zacząć drugą część sesji o podobnej porze kolejnego dnia. Mamy wtedy duże prawdopodobieństwo na podobne warunki pracy. Tak więc sesja w plenerze jest zazwyczaj dla fotografa większym wyzwaniem ale też gwarantuje unikalność ujęć.

Sesja Magdy miała na celu przedstawienie jej w naturalnym środowisku pracy. Salon, kanapa przytulnie i bezpiecznie. Stylizacja została dobrana do otoczenia, kolorystyka również. Zastosowana czerwień dodaje energii i uatrakcyjnia kadr. Do sesji wykorzystałem jedną lampę z modyfikatorem typu octa. Światło rozproszone i odbite od sufitu. Jako kontrę wykorzystałem światło zastane wpadające z okna.

Inny ciekawe kobiece sesje biznesowe miałam przyjemność stworzyć dla: NataliiAnetyAleksandry.

Współpraca

Jeśli zainteresowała Cie zdjęcia w stylu sesja biznesowa w plenerze to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutajPortrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalnośćTutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Zapraszam również do zapoznania się do oferty vouchera, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.