Profesjonalna kobieta

Po niezliczonej ilości godzin z aparatem podczas sesji zdjęciowych mogę powiedzieć, że kobiece sesje zdjęciowe mają swoją specyfikę. Panie decydujące się na ten rodzaj mają swoje przemyślenia i oczekiwania. Innymi słowy takie kobiety są bardzo dobrymi klientkami ponieważ mają świadość tego co chcą osiągnąć na zdjęciach. Najczęściej fotografia ma prezentować wizerunek profesjonalisty oraz wybrane cechy charakteru. Wszystko ma być zakrapiane nutą kobiecego wdzięku.

Kobieca sesja biznesowa w Wadowicach

Na codzień pracuje w Warszawie, gdzie mam swoje studio w WeWork przy Prostej 20. Po mimo tego zawdód fotografa biznesowego wymaga pracy u klienta w siedzibie lub w innym wskazanym miejscu. Zazwyczaj jest to w Warszawie lub okolicach. Ale nie tylko. Takim przykładem jest Pani Prezes z SYTO Co-Packing.

Czasem po pierwszej rozmowie telefonicznej, dosłownie po kilku jej minutach, zupełnie obca mi osoba oddalona w tym wypadku o 360 km, decyduje się na podjęcie współpracy. Tak było właśnie tym razem, zadzwoniła do mnie Aneta, właścicielka firmy SYTO Co-Packing. Początek rozmowy nie różnił się od schematu, dopytałem o oczekiwania, przeznaczenie i rodzaj zdjęć, lokalizację.

– “Wadowice (tam znajduje się siedziba firmy) z Warszawy dosyć daleko. ” – pomyślałem

– “Domyślam się, że dostała Pani już kilka ofert od innych fotografów i szuka Pani najlepszej?” – zapytałem

Ale Pani Aneta przekonała mnie swoją odpowiedzią i zdecydowaniem, nagle odległość z Warszawy do Wadowic przestała być problemem. Fakt, że do sfotografowania są tylko 3 osoby. Jedną z nich miała być sesja biznesowa kobieca. A w telefonie usłyszałem:

– “Nie, nie Panie Marianie obejrzałam Pana portfolio i nie szukałam już więcej. Chciałabym, żeby Pan przyjechał do mojej firmy.”. 

Jak mógłbym zareagować inaczej niż po prostu się zgodzić.

Sesja biznesowa kobieca

Sesja wizerunkowa kobieca dla pani prezes z SYTO. Sesja dla profesjonalistki

Zakres sesji biznesowej

Do sfotografowania 3 osoby Pani Aneta, jej mąż i syn wszyscy zaangażowani w rozwój firmy. Nie była to typowa biznesowa sesja kobieca, ale faktycznie najwięcej czasu poświęciliśmy Pani Anecie. Swoją działkę zaczęła wizażystka. Szybki, ale skrupulatny wywiad i Marta zaczęła make up. Tutaj możesz przeczytać, dlaczego profesjonalny make up jest wymagany podczas sesji biznesowej. Ja przejrzałem przygotowaną garderobę, zaaranżowałem przestrzeń i ustawiłem światło. Kilka zdjęć testowych, kolejne poprawki i ruszamy z sesją. Zanim Pani Aneta stanęła przed obiektywem wykonaliśmy zdjęcia Erwinowi, czyli mężowi Pani Anety. Drugą sesję dla SYTO możecie zobaczyć tutaj.

Fotografia Korporacyjna Prezes SYTO

Pani Aneta w klasycznym ujęciu biznesowym na szarym tle.

Oczekiwania do zdjęć

Przed moim przyjazdem Pani Aneta wskazała mi, które zdjęcia na mojej stronie jej się podobają i pod jakim względem. Omówiliśmy sobie styl i mniej więcej ujęcia. Przed przyjazdmem do wadowic na maila otrzymałem zdjęcia wnętrza, w którym mieliśmy realizować sesję biznesową. Takie rozwiązanie stosuję, kiedy klient jest dosyć daleko i nie mam możliwości pojawić się w siedzibie firmy kilka dni przed zdjęciami w celu wybrania najlepszej lokalizacji. Dla mnie jako profesjonalnego fotografa biznesowego kluczowe jest przygotowanie do sesji zdjęciowej.  Uważam, że każda godzina zainwestowana w ustalenia warunków, zapoznanie się z fotografowaną przestrzenią czy określenie finalnych oczekiwań co do sesji zaowocuje w postaci znakomitych kobiecych zdjęć biznesowych.

Inny kobiece sesje biznesowe

sesja wizerunkowa Warszawa dla Aviva

Sesja zdjęciowa dla Aviva na jednolitym tle. Profesjonalny kobiecy portret Anety, która sama zaproponowała garderobe i ujęcia.

profesjonalna sesja biznesowa Ola

Portret biznesowy radcy prawnego Aleksandry. Profesjonalna kobieca sesja zdjęciowa na czarnym tle miała podkreślać profesjonalizm i pogodny charakter. .

Sesja biznesowa kobieca w Warszawie

Zdjęcia w ramach kobiecej sesji wizerunkowej Magda wykorzsytała we wszsytkich kanałach online. Kliknij na zdjęcie i zobacz więcej zdjęć Magdy.

Fotografia Biznesowa Marta Saluspr

Fotografia Biznesowa Marta Saluspr. Kobieca sesja wizerunkowa

 

Zdjęcia Biznesowe w Plenerze Pani Katarzyny

Zdjęcia Biznesowe w Plenerze Pani Katarzyny

Współpraca

Jeśli zainteresowała Cie sesja biznesowa kobieca to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Portrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalność. Tutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub indywidualnych osób. 

Zapraszam również do zapoznania się do oferty vouchera, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.