Zdjęcia dla branży IT

Sesja biznesowa pracowników INVO Technologies okazała się naprawdę realizacją wykraczającą poza ramy typowej fotografii biznesowej ? W moim studio w WeWork Mennica Legacy Tower spotkaliśmy się w sobotę. Kilka dni wcześniej ustalaliśmy rodzaje kadrów i określaliśmy lokalizacje, które chcemy wykorzystać. Ludzie z branży IT zazwyczaj bez większego entuzjazmu przyjmują wiadomość, że wezmą udział w sesji zdjęciowej. Takie mam doświadczenia, ale tym razem było inaczej.

W skrócie INVO Technologies specjalizuje się w budowaniu Software’u dla startupów i korporacji. Agencja zajmuje się budowaniem aplikacji mobilnych i webowych, projektowaniem graficznym i marketingiem.

W dniu zdjęć na plan przyjechała pierwsza część zespołu ? Super wyluzowani i uśmiechnięci ludzie, eksperci w swojej branży z dystansem do siebie i do otoczenia. W tym wypadku nawet nie próbowałem ich ustawiać i tłumaczyć jak dobrze wyjść na zdjęciach. Nie chciałem gasić tej super energii z jaką przyjechali. Inna sesja w podobnej atmosferze odbyła się dla Volgswagen, Doctor.oneWP czy DOW Polska.

Pozwoliłem na zupełną swobodę w pozowaniu i w stylizacjach. W ruch poszły bluzy i koszulki w których pracują na codzień i dobrze się czują. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Zdjęcia biznesowe pracowników zachowały autentyczny wygląd i luz fotografowanych osób. Energia i uśmiech towarzyszył każdemu na planie. Przy okazji zdjęć świetnie się bawiliśmy, a zespół miał okazję spędzić ze sobą trochę czasu i jeszcze bliżej się poznać.

zdjęcia wizerunkowe branża it

Sesja wizerunkowa dla branży IT. Luźny wizerunek pracowników z branży technologicznej.

 

Sprzęt i dobra pogoda

Do wykonania zdjęć we wnętrzach WeWork użyłem dwóch lamp oraz blendy. Pierwsza lampa służyła do oświetlenia pierwszego planu, druga oświetlała tło, gdy planowaliśmy je rozświetlić. Większość zdjęć powstała w części wspólnej budynku. Wtedy wykorzystaliśmy piękne poranne światło zastane wpadające do pomieszczenia przez duże okna. Rośliny, elementy mebli oraz figurka tygrysa uatrakcyjniały nam kadr. Kolejne kadry wykonaliśmy w przestrzeniach zdecydowanie ciemniejszych przystosowanych do typowej pracy przy komputerze, gdzie światło dzienne miało utrudniony dostęp.

zdjęcia biznesowe pracowników

Zdjęcia biznesowe pracowników aranżowane.

zdjęcia wizerunkowe zespołu

Sesja wizerunkowa dla branży IT, profesjonalny wizerunek zespołu z branży technologicznej.

Współpraca

Jeśli zainteresowały Cię zdjęcia biznesowe pracowników to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutajPortrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalnośćTutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą do zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą sesji dla firm oraz dla osób indywidualnych. Zobacz również portfolio wideo dla firm, jeśli poszukujesz filmu.