Zdjęcia dla kobiet

Fotografowanie kobiet jest z założenia trudniejsze i bardziej wymagające. Na efekt końcowy wpływa więcej elementów niż u mężczyzn. Kobiety są bardziej zmienne i często bardziej przykuwają uwagę do detali. Bardziej zależy im na najlepszej odsłonie i prezentacji. Dłużej i bardziej wnikliwie oglądają zdjęcia przed dokonaniem wyboru. Mają więcej do zaoferowania, mówię o garderobie, dodatkach, makijażu czy ułożeniu włosów. Kompleksy są dużo cięższe do zaakceptowania. I tutaj bardzo ważnym aspektem jest atmosfera w czasie zdjęć i rozmowa, która ma na celu wyjaśnienie, że gramy do jednej bramki, że najlepszy wizerunek to nasz wspólny cel.

Portret dla Dominiki

Jakiś czas temu pojawiła się u mnie Dominika z firmy MerService. Naprawdę piękna dziewczyna. Bardzo inteligentna i otwarta. Weszła z pięknym uśmiechem, który obiecałem sobie uwiecznić na zdjęciach. Plan był prosty realizujemy, sesję biznesową kobiecą tym razem nie musiałem walczyć z kompleksami lub uprzedzeniami dotyczącymi wyglądu. Każde kolejne zdjęcie było lepsze. Jest to niestety rzadkość, bo Panie częściej chciałyby coś w sobie zmienić. I w sumie to dobrze, bo jest to intrygujące. W zależności od humoru, nastawienia, pory dnia czy samopoczucia, potrafią się przebierać w zupełnie inne wzory i kolory. W różnych momentach swojego Życia zmieniają kolor włosów czy sposób malowania się. I to jest piękne. Ważne tylko żeby akceptowały siebie, a ja jestem po to by im w tym pomóc wykonując najlepsze zdjęcia jakie potrafię. 😉

Prosty setup

Sesja biznesowa kobieca bardzo często wymaga większego przygotowania. Chcąc dobrze doświetlić twarz oraz włosy często stosuję dwie lub więcej lamp oraz blendy. Tym razem wspomogłem się światłem zastanym, które do studia wpadało z okna. Lampa główna oświetlała twarz, natomiast blenda umieszczona na dole dodatkowo ją rozświetlała.

 

Współpraca

Jeśli zainteresowały Cie zdjęcia firmowe w Warszawie to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutajPortrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalnośćTutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Zapraszam również do zapoznania się z ofertą vouchera, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.