Nie masz pewności, jak zadbać o idealną fryzurę przed biznesową sesją zdjęciową? Chcesz poznać sekret, który sprawi, że Twoje włosy zaprezentują się korzystnie na każdym ujęciu? Dziś podzielę się z Tobą moim doświadczeniem dotyczącym przygotowań do biznesowych i wizerunkowych sesji fotograficznych. Dowiesz się, jakich błędów unikać, aby wyjść na zdjęciach autentycznie. Opowiem także o roli stylistki i makijażystki podczas sesji oraz o tym, jakie fryzury biznesowe sprawdzają się najlepiej, abyś zawsze prezentowała się profesjonalnie i z klasą.

Przygotuj swoje włosy na sesję zdjęciową i wybierz fryzurę biznesową

Jest kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli Ci zaprezentować się świetnie na wizerunkowej sesji zdjęciowej. Fryzury na sesję biznesową nie muszą być (a wręcz nie powinny być) wyszukane czy zbyt fantazyjne. Odradzam eksperymentowanie z lokówką lub trwałą na chwilę przed tak ważną chwilą. Jeżeli przed sesją chcesz udać się do fryzjera, aby odświeżyć kolor, czy lekko podciąć swoje włosy — zdecydowanie warto to zrobić z lekkim wyprzedzeniem, a nie np. w dzień sesji zdjęciowej. Włosy będą miały czas ułożyć się, a Ty zdążysz przyzwyczaić się do nowej fryzury. W sesji zdjęciowej również tej biznesowej bardzo ważne jest, byś czuła się swobodnie. Dzięki temu wypadniesz naturalnie na zdjęciach. Pokaż prawdziwą siebie na biznesowej sesji zdjęciowej.

 

Propozycja fryzury na zdjęcia biznesowe

Klasyczne rozpuszczone włosy, jako propozycja fryzury na sesję biznesową

Moje 3 propozycje fryzury biznesowej, które zawsze dobrze wyjdą na zdjęciach

Nie musisz szukać inspiracji w skomplikowanych stylizacjach. Najlepsza będzie fryzura, którą nosisz na co dzień w pracy. Nienaturalnie ułożone włosy, fantazyjne upięcia czy nowy kolor tuż przed sesją to pomysły, których lepiej unikać. Oto trzy propozycje fryzur, które zawsze prezentują się doskonale na zdjęciach profilowych i nie tylko:

  • Klasyczne rozpuszczone włosy Jeżeli na co dzień stawiasz na prostotę i minimalizm, to zdecydowanie nie warto eksperymentować z włosami podczas sesji zdjęciowej. Zadbaj o to, by włosy były świeże, a nasza makijażystka pomoże dobrze je ułożyć. To prosty klucz do sukcesu!
  • Delikatne upięcie Czujesz się dobrze, gdy Twoje włosy są delikatnie upięte? Naturalny, niski kok, spinka lub opaska będą świetnym rozwiązaniem. W zależności od branży możemy razem wybrać najlepiej pasujące upięcie. Ma być proste i nierzucające się w oczy. Szałowe fryzury nie są dobre na sesje biznesowe.
  • Naturalne loki Na co dzień subtelnie podkreślasz skręt swoich włosów? Świetnie! Stwórz swoją fryzurę na sesję i voila! Wystarczy, że zadbamy o utrzymanie delikatnej objętości, a na pewno na zdjęciach zaprezentujesz się profesjonalnie i naturalnie.

Podczas sesji dbam o atmosferę i staram się stworzyć taki klimat, który pozwoli Ci być naturalną przed obiektywem. Tradycyjna fryzura, w której można spotkać Cię na co dzień, odpowiednio ulepszona przez stylistę fryzur sprawi, że poczujesz się sobą.

Czy stylista może być przydatny na sesji zdjęciowej? Moje doświadczenia

Na każdej sesji, organizowanej przeze mnie, pojawia się moja zaufana osoba, która dba o makijaż oraz włosy. Ta osoba, nie tylko przygotuje Cię przed sesją, ale pomoże, gdy fryzura lekko opadnie lub zmieni nieoczekiwanie swój kształt. Współpracuję z profesjonalnymi make up artist i stylistkami fryzur, które wyczarują naturalny, a przy tym upiększający makijaż i delikatnie poprawią Twoje włosy. Sama zobaczysz, że fryzury biznesowe damskie to sztuka, która przekłada się na Twój profesjonalny wizerunek.

 

Biznesowe zdjęcie profilowe w rozpuszczonych włosach

Propozycja fryzury na zdjęcia biznesowe

Wybierz fryzury na sesję zdjęciową, które podkreślą Twój profesjonalny wizerunek

Wiem, że gdy wybierasz się do mnie na sesję biznesową, chcesz prezentować się jak najlepiej. Nie możemy dopuścić do tego, aby niesforne włosy zniszczyły Twój dobry wizerunek. Czasami mniej znaczy więcej. Szczególnie w tym przypadku zgadzam się z tym powiedzeniem. Jeżeli na co dzień nosisz rozpuszczone, długie włosy, wystarczy, że stylista przed sesją wygładzi je, lekko unosząc u nasady. Sama przekonasz się, że wydobywanie piękna włosów w prosty i niewymuszony sposób przyniesie najlepszy efekt na biznesowej sesji zdjęciowej. Jeżeli zależy Ci na naturalnych zdjęciach profilowych oraz profesjonalnej sesji biznesowej — napisz do mnie. Pokażę Ci, jak naturalne, a jednocześnie autentyczne może być oficjalne zdjęcie biznesowe. Przeczytaj również wpis dotyczący ubioru do sesji biznesowej.