Sesja Korporacyjna Warszawa wykonana przez Mariana Chrzana. Kobieta na czarnym tle.

Zdjęcia do CV – wszystko co musisz wiedzieć

Przed moim obiektywem często stają osoby, które poszukują lub planują szukać pracy. Przychodzą do mnie ponieważ chcą mieć profesjonalne zdjęcie do CV, które jednocześnie będzie ich zdjęciem profilowym na social media. Jeśli szukasz informacji, jak powinno wyglądać zdjęcie do CV, to jesteś we właściwym miejscu. To co jesteś gotowa/gotów? Zaczynamy!

Gdy przeprowadzam sesję dla osoby, która potrzebuje zdjęcia do CV, to cel jest jeden. Zrobić najlepsze zdjęcie, które przedstawi fotografowaną osobę w dobrym świetle i jednocześnie pokaże jej profesjonalizm i charakter. Z doświadczenia wiem, że to właśnie takie zdjęcie w CV pomaga zwrócić uwagę potencjalnych pracodawców i rekruterów.

Zdjęcia do CV – jakie tło wybrać

Może Cię zaskoczę ale w przypadków zdjęć do CV najlepiej sprawdzą się jednolite tła. Moim klientom polecam: zdjęcia na biały, szarym lub na czarnym tle

Każde z nich ma swoje unikalne zalety: 

  • białe tło jest czyste i profesjonalne, 
  • szare dodaje elegancji i subtelnego kontrastu, 
  • natomiast czarne tło wyróżnia portret, nadając mu głębi i charakteru. 

Wybór odpowiedniego tła pozwala skupić uwagę na najważniejszym – Twojej osobie, ukazując zalety w najlepszym świetle. Dzięki temu, nawet najmniejsze szczegóły Twojego wizerunku mogą przemawiać za Tobą, przyciągając uwagę i budząc zaufanie przyszłych pracodawców.

Makijaż do zdjęć w CV

Makijaż na sesji zdjęciowej do CV to kolejny temat, który poruszam z klientem. 

Podczas sesji zdjęciowych korzystam z usług doświadczonej makijażystki, która dobiera make-up do preferencji klienta. Dzięki temu mam pewność, że makijaż podkreśli urodę, ale także będzie najlepiej współpracował z aparatem. Przy makijażu do CV warto zwrócić uwagę, by twarz nie świeciła się zbyt mocno oraz była odpowiednio wykonturowana.

Zdjęcie do CV w okularach

Część moich klientów zastanawia się, czy zdjęcia w okularach, to dobry pomysł. Moja odpowiedź jest jedna – tak 🙂 Stając przed moim obiektywem możesz mieć pewność, że okulary podkreślą Twój profesjonalizm i dodadzą Ci uroku.

Z doświadczenia wiem, że zrobienie zdjęcia w okularach wymaga pewnych umiejętności i odpowiedniego zarządzania światłem. Najważniejsze, by uniknąć odblasków na szkłach okularów – refleksów, które mogłyby zakryć Twoje oczy.

Najczęstsze błędy w zdjęciach do CV

Błędów w zdjęciach do CV widziałem wiele. Miałem też przyjemność robić sesje poprawkowe po innych fotografach. Poniżej podaje 3 najczęstsze błędy, z którymi spotykałem się najczęściej w zdjęciach do CV.

  • Niedopasowane tło. To czego nie polecam w zdjęciach do CV to tło w przestrzeniach biurowych bądź jaskrawe i niestandardowe kolory, które mogą wywołać niepotrzebne emocje wśród potencjalnych pracodawców.
  • Zła jakość zdjęcia. Niewyraźne, źle oświetlone lub zdjęcia wykonane telefonem często sprawiają wrażenie nieprofesjonalizmu. Brak ostrości, nieodpowiednie tło, czy niekorzystne kadrowanie mogą negatywnie wpłynąć na odbiór kandydata przez potencjalnego pracodawcę.
  • Nietrafiony ubiór. Zdjęcie do CV powinno prezentować osobę w stroju adekwatnym do branży, w której chce się znaleźć pracę. Zbyt swobodny lub nieodpowiedni ubiór może sprawić, że kandydat będzie postrzegany jako mało profesjonalny lub niepasujący do kultury firmy.

Zdjęcia do CV w Warszawie

Nazywam się Marian Chrzan i stawiam ludzi w dobrym świetle tworząc profesjonalne zdjęcia do CV w Warszawie oraz innych miastach w Polsce. Napisz do mnie, a otrzymasz ofertę skrojoną do Twoich potrzeb. Profesjonalne zdjęcie do CV pomoże Ci zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy. Moje zdjęcia do CV budują zaufanie, przyciągają uwagę rekruterów i wyróżniają moich klientów  na tle innych kandydatów.  To co widzimy się na sesji zdjęciowej?

Przykładowe Zdjecia do CV

Poniżej znajdziesz kilka propozycji zdjęć, które mogą być wykorzystane do CV. Zdjęcia z sesji możesz wykrzystać na LinkedIn, Instagram, Facebooka czy na stronę internetową

Fotografia i zdjęcia biznesowe

sesja_wizerunkowa