Sesja wizerunkowa Warszawa

Już niejednokrotnie opisywałem cel wykonania sesji wizerunkowej, więc tym razem zwrócę uwagę na większą swobodę w działaniu i różnorodności tła jakie można zastosować w tego typu zdjęciach. Kasia zaprosiła mnie do współpracy przy realizacji sesji zdjęciowej dla firmy BAYER.

Po spotkaniu w biurze zdecydowaliśmy się na dwa plany. Pierwszy został ustawiony na tle żelowego mchu, który znajdował się na jednej ze ścian biura. Odpowiednie doświetlenie pozwoliło nam wyeksponować pozującą osobę i delikatnie przyciemnić tło. Efekt jest super. Portret nabrał wyrazu, a nasycona zieleń w połączeniu z odpowiednio dobraną kolorystyką garderoby i odcieniem skóry prezentuje się świetnie. Drugim planem był element konstrukcji wewnątrz budynku. Szare stalowe poprzeczki z kolorowymi poprzeczkami. Nazywaliśmy je kredki.

Biuro, plener czy studio?

Otoczenie w jakim realizuję sesję wizerunkową to zazwyczaj wnętrze biura lub gabinet, w którym klient pracuje/przebywa na codzień. Jeśli uważasz, że Twoje biuro nie jest fotogeniczne to, zaproś mnie do siebie i pozwól je obejrzeć 😉 Już niejednokrotnie przekonałem się, że to co na pierwszy rzut oka nie prezentuje się najlepiej, bez potencjału w obiektywie aparatu i odpowiednio doświetlone może nabrać wyrazu i doskonale uzupełnić portret. Jeśli zdecydujemy, że otoczenie nam nie odpowiada to możemy skorzystać z przestrzeni dostępnych na wynajem lub wykonać zdjęcia np. w ciekawym plenerze. Osobiście współpracuję z WeWork w Warszawie. Przestrzenie są nowoczesne i ciepłe w odbiorze. Jest tam wszystko czego potrzebuje fotograf. Dużo światła i otwartej przestrzeni, trochę drewna i betonu plus ciekawe rośliny.

Oczy mówią wszystko

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie wyeksponowanie twarzy oraz spojrzenie. Bardzo lubię kiedy spojrzenie jest mocne, zdecydowane, a jednocześnie pozytywne w odbiorze. Zawsze zwracam na to uwagę swoim klientom. W czasie sesji pokazuję im różnicę w interpretacji zdjęcia, zestawiając na laptopie kilka różnych ujęć. Jest to czas na podsumowanie pierwszych minut pracy i wprowadzenie poprawek. Rozmawiamy wtedy o ustawieniu ciała, make upie, włosach, mimice i jeszcze kilku ważnych aspektach.

Ciemna czy jasna tonacja?

Fakt, czy sesja wizerunkowa jest realizowana na ciemnym czy na jasnym tle nie odejmuje kobiecości w przypadku fotografowaniu Pań. Wszystko zależy od odpowiednio zaplanowanego kadru, światła, fryzury, garderoby czy dodatków. Zarówno zdjęcia w ciemniejszej jak i jaśniejszej tonacji mogą wyglądać kobieco, profesjonalnie i “seksi”. 🙂 Przy doborze tła kierujemy się np. rodzajem branży lub kolorystyką znajdującą się na stronie www klienta. Tutaj ważne jest dopasowanie zdjęcia do miejsca, w którym będzie publikowane, zazwyczaj zależy mi żeby było spójne.

Sesja wizerunkowa przykłady

Sesja Biznesowa Warszawa Kancelaria

Sesja Biznesowa w Warszawie dla kancelarii prawnej al. Jana Pawła II.

zdjęcia biznesowe warszawa

profesjonalne zdjęcia wizerunkowe na tle architektury

 

portret biznesu Mirosław Cichy

Portret biznesu na czarnym tle Mirosław Cichy. Portret biznesu na tle salonu samochodowego Mirosław Cichy. Miejsce zdjęć: Salon Audi w Poznaniu

Zdjęcia dla Zespołu Cichy - Zasada

Mężczyzna na tle w ramach sesji “Zdjęcia dla Zespołu Cichy – Zasada”.

 

Zdjęcia wizerunkowe do social media 5

Zdjęcia wizerunkowe do social media – Dominika

Współpraca

Jeśli szukasz pomysłu na sesje wizerunkową w Warszawie to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Fotografia wizerunkowa, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalnośćTutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Zapraszam również do zapoznania się z ofertą vouchera, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby. Jeśli szukasz oferty dla siebie to zapoznaj się z pakietem zdjęć.