Sesja wizerunkowa Warszawa

Już niejednokrotnie opisywałem cel wykonania sesji wizerunkowej, więc tym razem zwrócę uwagę na większą swobodę w działaniu i różnorodności tła jakie można zastosować w tego typu zdjęciach. Kasia zaprosiła mnie do współpracy przy realizacji sesji zdjęciowej dla firmy BAYER.

Po spotkaniu w biurze zdecydowaliśmy się na dwa plany. Pierwszy został ustawiony na tle żelowego mchu, który znajdował się na jednej ze ścian biura. Odpowiednie doświetlenie pozwoliło nam wyeksponować pozującą osobę i delikatnie przyciemnić tło. Efekt jest super. Portret nabrał wyrazu, a nasycona zieleń w połączeniu z odpowiednio dobraną kolorystyką garderoby i odcieniem skóry prezentuje się świetnie. Drugim planem był element konstrukcji wewnątrz budynku. Szare stalowe poprzeczki z kolorowymi poprzeczkami. Nazywaliśmy je kredki.

Biuro, plener czy studio?

Otoczenie w jakim realizuję sesję wizerunkową to zazwyczaj wnętrze biura lub gabinet, w którym klient pracuje/przebywa na codzień. Jeśli uważasz, że Twoje biuro nie jest fotogeniczne to, zaproś mnie do siebie i pozwól je obejrzeć 😉 Już niejednokrotnie przekonałem się, że to co na pierwszy rzut oka nie prezentuje się najlepiej, bez potencjału w obiektywie aparatu i odpowiednio doświetlone może nabrać wyrazu i doskonale uzupełnić portret. Jeśli zdecydujemy, że otoczenie nam nie odpowiada to możemy skorzystać z przestrzeni dostępnych na wynajem lub wykonać zdjęcia np. w ciekawym plenerze. Osobiście współpracuję z WeWork w Warszawie. Przestrzenie są nowoczesne i ciepłe w odbiorze. Jest tam wszystko czego potrzebuje fotograf. Dużo światła i otwartej przestrzeni, trochę drewna i betonu plus ciekawe rośliny.

Oczy mówią wszystko

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie wyeksponowanie twarzy oraz spojrzenie. Bardzo lubię kiedy spojrzenie jest mocne, zdecydowane, a jednocześnie pozytywne w odbiorze. Zawsze zwracam na to uwagę swoim klientom. W czasie sesji pokazuję im różnicę w interpretacji zdjęcia, zestawiając na laptopie kilka różnych ujęć. Jest to czas na podsumowanie pierwszych minut pracy i wprowadzenie poprawek. Rozmawiamy wtedy o ustawieniu ciała, make upie, włosach, mimice i jeszcze kilku ważnych aspektach.

Ciemna czy jasna tonacja?

Fakt, czy sesja wizerunkowa jest realizowana na ciemnym czy na jasnym tle nie odejmuje kobiecości w przypadku fotografowaniu Pań. Wszystko zależy od odpowiednio zaplanowanego kadru, światła, fryzury, garderoby czy dodatków. Zarówno zdjęcia w ciemniejszej jak i jaśniejszej tonacji mogą wyglądać kobieco, profesjonalnie i „seksi”. 🙂 Przy doborze tła kierujemy się np. rodzajem branży lub kolorystyką znajdującą się na stronie www klienta. Tutaj ważne jest dopasowanie zdjęcia do miejsca, w którym będzie publikowane, zazwyczaj zależy mi żeby było spójne.

Sesja wizerunkowa przykłady

Sesja Biznesowa Warszawa Kancelaria

Sesja Biznesowa w Warszawie dla kancelarii prawnej al. Jana Pawła II.

Zdjęcia_Firmowe_Warszawa

Profesjonalne zdjęcia wizerunkowe na tle architektury

 

Sesja wizerunkowa kobieca dla SYTO

Zdjęcia wizerunkowe pani prezes. Sesja dla profesjonalistki

Zdjęcia Biznesowe w Plenerze Pani Katarzyny

Zdjęcia Biznesowe w Plenerze Pani Katarzyny

 

Zdjęcia wizerunkowe do social media 5

Zdjęcia wizerunkowe do social media – Dominika

Współpraca

Jeśli szukasz pomysłu na sesje wizerunkową w Warszawie to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Fotografia wizerunkowa, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalnośćTutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Zapraszam również do zapoznania się z ofertą vouchera, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby. Jeśli szukasz oferty dla siebie to zapoznaj się z pakietem zdjęć.