Kontakt z Klientem to jeden z ulubionych elementów mojej codziennej pracy! Praca fotografa biznesowego wiąże się z potrzebą efektywnej komunikacji oraz elastycznego podejścia do potrzeb Klientów, dlatego chciałbym opowiedzieć Wam nieco więcej o biznesowych sesjach próbnych. Sesje próbne zazwyczaj wykonuję wtedy, kiedy osoba odpowiedzialna za organizację sesji w firmie nie może zdecydować się na fotografa, lub chce mieć pewność, że jej wybór będzie w 100% satysfakcjonujący. Dotyczą one w większości sesji firmowych – dla całego zespołu lub członków zarządu.

Próbna sesja biznesowa – daj się poznać!

Z perspektywy Klienta biznesowa sesja próbna jest bez wątpienia ogromną wartością dodaną ponieważ osoba odpowiedzialna za organizację sesji ma możliwość:

  • Poznać fotografa oraz jego filozofię pracy, zobaczyć jakim jest człowiekiem, w jaki sposób komunikuje się podczas sesji 
  • Stanąć po drugiej stronie obiektywu i zobaczyć jak będą czuli się uczestnicy sesji, czego mogą się obawiać, lub w jaki sposób powinni się przygotować 
  • Zobaczyć studio, w którym będzie odbywała się sesja i dzięki temu dokładnie zaplanować logistykę związaną z sesją (jeśli sesja właściwa także odbędzie się w studio fotografa) 
  • Zobaczyć efekt końcowy sesji i zdecydować, czy jest on satysfakcjonujący i spełni oczekiwania firmy

Jak widzicie organizacja próbnej sesji biznesowej to świetny sposób, aby przekonać potencjalnego Klienta do swoich usług oraz lepiej poznać jego oczekiwania. 

Organizacja próbnej sesji biznesowej wiąże się także z ustaleniem zasad, na jakich będzie się ona odbywać. Oczywiście każdy fotograf powinien dopasować je do siebie oraz swoich możliwości. Ja zazwyczaj proponuję, aby w takiej sesji wzięły udział dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Jest także możliwość zaproszenia na sesję dodatkowych osób, które mogą ocenić przebieg sesji, atmosferę oraz oczywiście – efekt końcowy. Na sesję próbną zapraszam także makijażystke, która wykonuje profesjonalny makijaż, aby jak najlepiej oddać charakter prawdziwej sesji. 

Próbna sesja biznesowa

 

Twoja wartość dodana 

Biznesowe sesje próbne zazwyczaj dotyczą firm, ponieważ osoba odpowiedzialna za organizację sesji musi mieć 100% pewności co do jej efektu, ale także przebiegu. Podczas takich sesji niezwykle ważne jest zrozumienie potrzeb Klienta oraz pełen profesjonalizm. Dzięki wykonaniu sesji próbnej już na samym początku pokazujesz swoje elastyczne i indywidualne podejście do potrzeb Klienta. Biznesowa sesja próbna jest także świetną okazją do zaprezentowania siebie oraz swojego warsztatu z jak najlepszej strony. Portfolio na stronie lub oferta wysłana Klientom nigdy nie odda w pełni Twojego charakteru oraz atmosfery jaka panuje podczas zdjęć, warto skorzystać z okazji, aby pochwalić się tymi aspektami. 

Oprócz tego jest to świetna okazja do tego, aby porozmawiać z Klientem – poznać jego dokładne oczekiwania co do sesji – jej przebiegu oraz efektu końcowego. Możesz także lepiej poznać branżę, w której działa dana firma i dzięki temu stworzyć ofertę, która będzie dokładnie skrojona na jej potrzeby. 

Z mojej perspektywy minusy próbnej sesji biznesowej nie istnieją. Jest to świetna opcja zarówno dla Klienta, jak i fotografa. Obie strony mają okazję lepiej się poznać oraz wybadać wzajemne oczekiwania. Jeśli jesteś fotografem, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fotografią biznesową, zdecydowanie rekomenduję Ci wprowadzenie takiej usługi do swojej oferty, na pewno będzie to Twoja przewaga konkurencyjna! 

Jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat kontaktu z Klientem podczas sesji oraz szukasz możliwości do praktycznego poszerzania swoich umiejętności fotograficznych, zapraszam Cię na warsztaty dedykowane fotografom biznesowym! Zapraszam Cie do obserwowania mojego facebooka.

W tym miejscu chciałem wspomnieć o innych nietuzinkowych sesjach dla moich klientów. Mowa o zdjęciach dla dr Aleksandry Jagielskiej, fotografii wizerunkowej dla Izy czy niestandardowych ujęć dla New Moon Talents. Innymi przykładami, gdzie zastosowałem sesje próbną była sesja dla Volswagen z Poznania, sesja employer brendingowa dla WP czy sesja portretowa.

Próbna Sesja Biznesowa Warszawa

Próbna Sesja Biznesowa w Warszawie. Kobieta na czarnym tle.

 

Współpraca

Jeśli chcesz wykonać próbną sesję biznesową to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutajPortrety, profesjonalny wizerunek biznesowy, zdjęcia korporacyjne to moja specjalnośćTutaj przeczytasz więcej o profesjonalnych portretach, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Swój warsztat doskonale również podczas sesji grupowych dla pracowników wskazanego działu lub dla wszystkich pracowników organizacji.

Jeśli jesteś osobą indywidualną to zapraszam do zapoznania się ze szczegółami sesji indywidualnej. Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu w postaci sesji to  zobacz ofertę vouchera podarunkowego, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.