W jednym z artykułów pisałem o tym, jakie elementy powinny znaleźć się w zapytaniu o biznesową sesję zdjęciową. Jednym z punktów była informacja o udziale w sesji profesjonalnej wizażystki. Dlaczego jest to tak ważne wyjaśniam poniżej.

Po pierwsze decydując się na profesjonalną sesję biznesową, usługa make up okazuje się nie tak wysokim kosztem w porównaniu do całego przedsięwzięcia. Natomiast korzyści płynące z tej usługi są bardzo duże.

Po drugie osoby biorące udział w zdjęciach, a w szczególności Panie lubią poczuć się zaopiekowane i przygotowane do sesji najlepiej jak to możliwe. Widząc się w profesjonalnym makijażu czują się świetnie co wpływa na pracę przed obiektywem, a w efekcie bardzo dobrze wygląda na zdjęciach.

Po trzecie w czasie wykonywania makijażu Panie mają możliwość porozmawiać z wizażystką, skonsultować swoją wiedzę lub poradzić się
w kwestii dbania o cerę.

Po czwarte profesjonalnie wykonany make up minimalizuje konieczność zaawansowanego retuszu. Wychodzę z założenia, że jeśli możemy zrobić coś na miejscu w trakcie zdjęć np. make up lub zadbać o odpowiednie ułożenie włosów to to zróbmy. Ingerencja w zdjęcie w programie graficznym pogorszy jego jakość i wygląd.

Poprosiłem swoją wizażystkę Martę o kilka wskazówek:

• Makijaż biznesowy do sesji zdjęciowej cechuje lekkość, naturalność
i świeżość, nie może być on przerysowany. Trzeba jednak pamiętać że makijaż biznesowy do sesji zdjęciowej jest jednocześnie makijażem fotograficznym, więc musi być nieco mocniejszy niż makijaż na codzień. 

• Kolory makijażu biznesowego to przede wszystkim rozmyte brązy, beże, szarości, grafit i biel dobrane kolorystycznie do urody jak również do stroju.

• Makijaż biznesowy wykonuje się również Panom, polegający na korekcie niedoskonałości i matowieniu skóry twarzy.

• Jak się przygotować do makijażu biznesowego przed sesją zdjęciową? Oprócz codziennej pielęgnacji twarzy, w dzień poprzedzajacy sesję należy zrobić lekki peeling i dobrze nawilżyć cerę i usta. Jeśli cera jest naczynkowa wówczas peeling pomijamy. Na sesję najlepiej przyjść bez makeup’u.

Profesjonalny makijaż biznesowy to bardzo duży wkład w efekt końcowy sesji zdjęciowej. Dobrze jest o tym pamiętać planując sesję zdjęciową
w swojej firmie 😉 Przykład dobrze wykonanego makijażu możesz zobaczyć na zdjęciach wykonanych dla Aleksandry.

Jeśli lubisz lekki makijaż to zapraszam Cię do zapoznania się z efektami sesji dla Jolanty, Natalii czy dziewczyn z CREST. Mocniejszy makijaż zobaczysz u Dominiki czy dziewczyn z New Moon Talents

Więcej informacji o moich sesjach fotograficznych

Sesja biznesowa

Zdjęcia powstałe w ramach sesji biznesowej to innymi słowy zdjęcia dopasowane do potrzeb wizerunkowych. Ten typ sesji wykonywany jest zarówno przez osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa. Głównym zadaniem fotografii biznesowej jest reprezentowanie Ciebie lub twojej Firmy w odpowiednim kontekście.

Fotografia korporacyjna

Fotografia korporacyjna wyróżnia się ujednoliceniem i stonowaniem. Mowa nie tylko o jednolitym tle, ale o postawie, ułożeniu rąk, mimice czy spojrzeniu. Zdjęcia o charakterze korporacyjnym przedstawiają członków organizacji z różnych szczebli w ujęciu hierarchii czy struktury przedsiębiorstwa.

Fotografia reklamowa

Fotografia reklamowa to inaczej sprzedaż przez zdjęcia. W tym rodzaju fotografii ważne jest ujęcie istotnych cech produktu oraz unikalnej wartości sprzedaży. Dobre zdjęcie reklamowe od razu zwróci uwagę i skradnie serce odbiorcy. Przemyślana sesja zawiera takie elementy jak konwencja kolorystyczna, kolorystyczna.