Fotografia Reklamowa

Zdjęcia reklamowe to często podstawowa forma przedstawienia produktów i usług w internecie ale nie tylko. Fotografia reklamowa często jest wykorzystywana poza siecią. Mowa o broszurach, katalogach, materiałach firmowych, które będą użyte na pokazach, targach, spotkaniach z kontrahentami. Innymi słowy zadaniem tego typu zdjęć promocja i komunikacja lub jak kto woli trafny przekaz informacji o produkcie lub usłudze. Dobre zdjęcie reklamowe wypowie 1000 słów, które znajdą się w 30 sekundowym spocie promocyjnym. Dlatego tak ważne jest przygotowanie do sesji reklamowej oraz określenie głównych założeń takich jak określenie emocji i wartości, jakie ma pokazać zdjęcia czy konwencja stylistyczna i kolorystyczna.

Realizacje w ramach fotografii reklamowej

Internet i fotografia reklamowa

Szalenie istotna jest dobra prezentacja produktów w internecie. Mowa nie tylko o sklepach internetowych ale o zwykłych stronach, które prezentują swoje produkty i usługi. Można powiedzieć, że zdjęcia reklamowe są wykorzystywane w każdym biznesie i w na prawie wszystkich stronach internetowych. Fotografia reklamowa w przypadku zdjęć jest dużo łatwiejsza niż w usługach. Ponieważ łatwiej jest uchwycić najlepsze atrybuty produktu, niż efekt końcowy pracy wynikający z usługi. Prawdziwą sztuką jest oddanie wartości dodanej w ramach wykonywanej usługi.

Fotografia reklamowa to sprzedaż

Fotografia reklamowa to inaczej sprzedaż przez zdjęcia. W fotografii reklamowej ważne jest ujęcie istotnych cech produktu oraz unikalnej wartości sprzedaży (Uniq Sales Proposition). Dobre zdjęcie wykonane w ramach fotografii reklamowej od razu skradnie serce odbiorcy. Na początku wywołuje określone skojarzenia i emocje, a następnie skłoni do zamierzonej interakcji, często zakupu. To właśnie wpływ na emocje ma bardzo ważne znaczenie w fotografii reklamowej. Głównie ze względu na fakt, że zdjęcia mają wzbudzić pragnienie, wywołać potrzebę. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej sprzedaży dokonuje się pod wpływem chwili i towarzyszącej jej emocjom.

Jeśli interesuje Cie sesja reklamowe to zapraszam do obejrzenia całego portfolio tutaj. Fotografia reklamowa to jedna z moich specjalności. Tutaj przeczytasz więcej o innych portretach biznesowych, a w tym miejscu o fotografii korporacyjnej. Zapraszam również do odwiedzenia strony poświęconej fotografii eventowej.

Call Now Button