Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój – o tym właśnie będzie dzisiejszy tekst. Jeśli zastanawiacie się, co ma wspólnego praca fotografa biznesowego z tworzeniem sesji modowych, już za chwilę rozwieję Wasze wątpliwości! 

Co sesja modowa ma wspólnego z fotografią biznesową?

Jeśli obserwujecie moje kanały społecznościowe lub czytacie wpisy na stronie, na pewno rzuciło Wam się w oczy, że od jakiegoś czasu, poza sesjami stricte biznesowymi, pojawiają się u mnie zarówno zdjęcia, jak i wideo z sesji modowej. Zastanawiacie się dlaczego? Spokojnie! Nie zamierzam zmieniać branży! W pracy każdego fotografa przychodzi moment, w którym, potrzebuje on nowej inspiracji, eksperymentów i powiewu świeżości. Ponieważ kocham to, co robię na co dzień, kiedy pojawiło się u mnie chwilowe znużenie, postanowiłem jak najszybciej poszukać sobie nowego projektu, który pozwoli mi uwolnić pokłady kreatywności i sprawi, że będę wykonywał swoją pracę cały czas z tą samą świeżą energią. 

Sesje modowe okazały się strzałem w 10. Mogłem wreszcie spróbować pracy ze światłem zastanym, które w przypadku sesji biznesowych towarzyszy mi niezwykle rzadko. Oprócz tego, zasmakowałem pracy z profesjonalną modelką, odważniejszymi pozami i nietuzinkowymi stylizacjami. 

Ale to nie wszystko! Oprócz dnia pełnego artystycznej kreatywności, po sesji powstały nie tylko zdjęcia, ale także filmy z sesji modowej. Aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał sesji, zaprosiłem na nią także moją ekipę wideo, która od jakiegoś czasu towarzyszy mi także przy zleceniach dla klientów biznesowych. Rozwój biznesu fotografa w kierunku nowej usługi dla dotychczasowej grupy odbiorców to dobry pomysł.

Muszę przyznać – było wspaniale, a backstage w formie filmu, które powstało tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że było warto! 

rozwój fotografa

Coś więcej niż tylko zdjęcia

Zdecydowałem się na wprowadzenie wideo dla firm do mojej oferty, przede wszystkim po to, aby dać moim klientom coś więcej niż tylko zdjęcia. I tak, jak w przypadku film z sesji modowej możecie dokładnie przyjrzeć się dodatkom do stylizacji, zajrzeć na backstage, czy zobaczyć, jak powstawały zdjęcia krok po kroku, tak w przypadku sesji biznesowej klient, decydując się na dodanie do swojej usługi wideo, zyskuje dodatkowy format, który może wykorzystać jednakowo w swojej komunikacji marketingowej, rekrutacyjnej, czy wewnętrznej. 

Spójrzcie, jak świetnie film oddaje detale stylizacji, atmosferę panującą na planie, czy ogólną dynamikę sesji. Tak samo wideo z sesji biznesowej może oddać atmosferę panującą w firmie, czy dobre stosunki między pracownikami. 

To też świetny dodatek do Waszego portfolio. Film z sesji wspaniale prezentuje Wasz profesjonalizm i przebieg sesji. Klient może podejrzeć, styl Waszej pracy i lepiej Was poznać, co na pewno wpłynie pozytywnie na decyzję o podjęciu z Wami współpracy. Zachęcam Cię również do zapoznania się jak buduje relacje z klientami podczas sesji

Wideo z sesji, to także świetne rozwiązanie dla pracowników branży modowej – modelek, projektantów, makijażystek i ekipy obsługującej sesję, ale o tym opowiem Wam nieco więcej w kolejnym tekście! 

Bądźmy w kontakcie

Jeśli pracujecie jako fotografowie lub fotografki biznesowe i chcecie poznać więcej tajników mojej pracy – zapraszam Was na darmowe transmisje live, oraz dedykowane warsztaty fotografii biznesowej, o których informuje na bieżąco na moim koncie na Instagramie, Facebooku. W tych miejscach poruszam temat rozwoju fotografa. Zaobserwujcie mnie lub zapiszcie się do newslettera, aby być na bieżąco!