Dlaczego nie robię promocji na swoje usług i nie biorę udział w sezonowych przecenach? Jak wyceniam swoją pracę? W jaki sposób dopasowuję ofertę do potrzeb moich klientów? Jesteście ciekawi odpowiedzi na powyższe pytania? Znajdziecie je w tym tekście! Zapraszam do lektury! 

Panie Marianie, ale czemu tak drogo? 

Wycenianie swoich usług jest, moim zdaniem, jednym z najtrudniejszych obszarów prowadzenia biznesu fotografa. Niestety nie ma tutaj idealnego rozwiązania, które sprawdzi się u każdego.  Bez względu na to, ile czasu poświęcisz na badanie rynku, zawsze znajdzie się na rynku ktoś tańszy od Ciebie i zawsze ktoś zrezygnuje z Twoich usług ze względu na zbyt wysoką stawkę.

Ja wychodzę z założenia, że cena moich usług: 

  • jest odzwierciedleniem mojego doświadczenia 
  • daje mi możliwość skompletowania najlepszego zespołu do pracy
  • jest konkurencyjna, biorąc pod uwagę to, że pracuję z klientem aż do momentu pełnej satysfakcji z jego strony. 

Między innymi dlatego nie biorę udział w akcjach typu Black Friday. Uważam, że sztuczne schodzenie z ceny nie tylko psuje rynek, ale przede wszystkim tworzy niepotrzebny wyścig, w którym zamiast zadowolenia klienta, na pierwszy plan wysuwa się jak najniższa promocja. Czy to oznacza, że nigdy nie pojawiają się u mnie rabaty? Oczywiście, że nie! Natomiast, na cenę sesji składa się wiele elementów i zamierzam jej się trzymać ze względu na założenia mojego biznesu. Więcej pisałam o tym we wpisie “Dlaczego tak drogo”.

s

Złoty środek – jak go znaleźć? 

Jak w każdym aspekcie mojego życia, zarówno prywatnego, jak i biznesowego staram się znaleźć złoty środek. Dlatego każda oferta biznesowa i wycena jest przygotowywana przeze mnie z myślą o konkretnym kliencie. Biorąc pod uwagę lokalizację, ilość osób, czas, potrzebny sprzęt oraz dodatkowe usługi, np wideo dla firm, staram się ją jak najlepiej skroić pod potrzeby danej firmy. Tak samo jest z budowaniem relacji podczas sesji – również powinna być dopasowana do specyfiki klienta. 

Jeśli natomiast chodzi o sesje indywidualne, moim motto, od samego początku prowadzenia biznesu jest STAWIANIE LUDZI W DOBRYM ŚWIETLE. Zależy mi, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z moich usług i cieszyć się pięknymi i profesjonalnymi zdjęciami, dlatego co jakiś czas tworzę specjalne pakiety dla osób indywidualnych. Jeśli jesteś zainteresowany ile kosztuje u mnie sesja indywidualna to zapraszam z zapoznaniem się z pakietami Silver, Gold lub Platinium w moim sklepie internetowym

Chętnie angażuję się także w różne projekty i warsztaty, w ramach których można skorzystać z moich usług. 

Obserwuj moje kanały społecznościowe, aby być na bieżąco!