Dziś opowiem Wam o mojej pracy z nieco innej perspektywy niż zazwyczaj, nie będzie to bowiem kolejny tekst o przebiegu sesji zdjęciowej, ani opis konkretnego rodzaju zdjęć z mojego portfolio. Zabiorę Was za kulisy mojej marki fotografa i uchylę rąbka tajemnicy na temat współpracy z marką Canon

Jesteście ciekawi jak do tego doszło? Zapraszam do lektury! 

Kim jest Marian Chrzan, czyli kilka słów o marce fotografa  

Jeśli obserwujecie mnie już od dłuższego czasu, pewnie wiecie, że moja droga do zostania profesjonalnym fotografem biznesowym zaczęła się od zera, nie miałem za bardzo znajomości w branży, ani kogoś, kto mógłby mnie poprowadzić i przede wszystkim doradzić,  jak efektywnie prowadzić biznes fotograficzny. Dość długo zajęło mi zrozumienie, że oprócz robienia dobrych zdjęć, muszę zadbać także o swój wizerunek. Jednak kiedy postanowiłem na poważnie zabrać się za prowadzenie swojej strony internetowej i mediów społecznościowych, otworzyła się dla mnie kolejna ścieżka, do której wcześniej nie miałem dostępu. Mam tu na myśli ścieżkę ekspercką – prowadzenie warsztatów fotograficznych, udzielanie wywiadów i nawiązywanie współprac merytorycznych z różnymi markami. 

marian chrzan fotograf

Współpraca z marką Canon

Jedną z marek, z którymi mam obecnie przyjemność współpracować jest Canon, który w ramach swojego cyklu “Historie w obiektywie” zapraszał fotografów i fotografki z różnych dziedzin do podzielenia się z obserwatorami swoim doświadczeniem. W ramach cyklu przygotowaliśmy wspólnie materiał wideo z sesji zdjęciowej, na którym opowiadam zarówno o technicznych aspektach sesji biznesowej – ustawieniu świateł, przydatnych akcesoriach, doborze sprzętu, jak i o tym jak współpracuje z klientem. Na łamach portalu gazeta.pl ukazał się także artykuł, w którym miałem okazję podzielić się z czytelnikami także swoim spojrzeniem na fotografię biznesową i głębiej przyjrzeć się aspektom, które wyróżniają ją na tle innych rodzajów fotografii.  Owoce tej współpracy możecie przeczytać i obejrzeć tutaj. Ale to nie wszystko! Jak zapewne widzieliście w moich mediach społecznościowych od jakiegoś czasu razem z Fotoformą regularnie organizuję także warsztaty fotograficzne. To właśnie marka canon odpowiada na nich za najwyższej jakości sprzęt dla uczestników! 

Rozwój i skrzydła

Powiem Wam szczerze, że taki rodzaj pracy naprawdę dodaje mi skrzydeł i sprawia, że mam jeszcze więcej energii na kolejne projekty. Nigdy nie przypuszczałbym, że to właśnie praca w roli prelegenta sprawi mi tak dużą radość, a przekazywanie wiedzy może być tak satysfakcjonujące. Nie mogę doczekać się kolejnych edycji warsztatów, na które bardzo serdecznie Was zapraszam! Jeśli jesteś ciekawy innych tajemnic mojego biznesu to zapraszam do wpisu o tym jak zostałem ambasadorem Canon oraz jak dbam o relacje z klientami pod czas sesji zdjęciowej

Mam nadzieję, że powyższy tekst był dla Was ciekawy! Zapraszam Was na mojego instagrama, gdzie na bieżąco informuje o nadchodzących warsztatach lub nowych projektach! A jeśli macie jakieś pytania, lub chcecie podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami na temat tego tekstu, wysyłajcie mi wiadomości na adres chrzanmarian@gmail.com – postaram się na nie jak najszybciej odpowiedzieć.