W poprzednich artykułach pisałem m.in. o tym jak przygotować się do sesji biznesowej lub o innych ważnych jej elementach. Dziś chciałbym zwrócić uwagę na coś równie istotnego, jak nie ważniejszego. Załóżmy, że udało Ci się zrealizować wszystkie wskazówki fotografa. Masz świetnie przygotowane stylizacje, wykonany profesjonalny make up, dobrze ułożone włosy. Fotograf również jest gotowy i do wykonania pierwszego ujęcia zostały dosłownie 2 minuty.

Wyglądasz świetnie, ale czy Ty sam/sama jesteś gotowa stanąć przed obiektywem?

Co z Twoim nastawieniem?

Czy eleganckie ciuchy, make up i fryzura załatwią sprawę?

Oczywiście, że nie. Teraz najważniejszą rzeczą jest Twój nastrój  i samopoczucie. To jest kluczowy aspekt budujący wizerunek. Dopełnia całość i spaja Twój wygląd z charakterem przedstawionym na zdjęciu. Zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem jak buduje relacje podczas sesji.

Mennica Skarbowa

Ten czas od momentu zakończenia przygotowań 
i ustawienia się przed obiektywem, to czas dla Ciebie 
i fotografa. Potrzebne są mi dosłownie 2-3 minuty na zbudowanie relacji i wprawienie Cię w odpowiedni stan. Nie oczekuję, że nagle oderwiesz się myślami od rzeczywistości albo poczujesz pewny/pewna siebie. Moim celem jest zlokalizować przyczynę gorszego samopoczucia, dodanie Ci otuchy, wydobycie z Ciebie potencjału, spojrzenia, odpowiedniej mimiki, dobrej pozy i w ułamku sekundy zamrożenie jej błyskiem.

To naprawdę jest chwila. Oczywiście dobre zdjęcie nie powstaje po pierwszym naciśnięciu spustu migawki, ponieważ proces powstawania dobrego portretu biznesowego zajmuje trochę czasu. Moje doświadczenie 
i umiejętności budowania dobrych relacji z ludźmi bardzo mi pomagają 
w uzyskaniu świetnego efektu końcowego. Kolejnym elementem jest wspólne kontrolowanie obrazka na Macbooku (już wspominałem o tym 
w artykule “Czym się kierować przy wyborze fotografa”) i wprowadzanie odpowiednich poprawek. Uwierz mi, każde kolejne ujęcie jest lepsze od poprzedniego, bo wykluczamy elementy, które nam się nie podobają (ułożenie włosów, garderobę, pozę, mimikę) i kiedy widzisz, że wyglądasz coraz lepiej, nabierasz pewności siebie, a to widać na zdjęciu.

Vision Express

Jak każdy, możesz mieć gorszy dzień, czuć się niepewnie lub myślami być gdzieś indziej, np. blisko sytuacji, na którą 
w danym momencie nie masz wpływu, za to ona bardzo wpływa na Ciebie.

Jest jedna rzecz, o której musisz pamiętać przed sesją i w trakcie zdjęć. W sumie to oczywiste.

MAMY WSPÓLNY CEL!

Oboje chcemy, żeby zdjęcia były jak najlepsze i w pełni oddawały Twój wizerunek. Myślę, że mi zależy nawet trochę bardziej,
bo obdarzyłeś/łaś mnie zaufaniem, bo biorę na siebie odpowiedzialność
za dobrze wykonaną pracę, a zdjęciami, podobnie jak Ty, chcę się móc pochwalić i przekonać do siebie kolejnych klientów.

Nie obawiaj się swojego gorszego nastroju, bo na pewno sobie z nim poradzimy 😉 Jeśli myślisz, czy wysłać do mnie zapytanie to przeczytaj o 6 rzeczach, których nie pisać w mailu do fotografa. Jeśli zastanawiasz się jaka będzie cena sesji to zachęcam Cię do przeczytania artykułu nt. tego co wpływa na cenę sesji biznesowej.

Zapraszam do współpracy.