W poprzedniej części artykułu “Jak przygotować się do sesji biznesowej” skupiłem się na wskazówkach dla Panów, dziś chciałbym napisać coś dla Pań. Informacja o planowanej sesji zdjęciowej w firmie, zazwyczaj podczas przerwy wywołuje dyskusje przy ekspresie do kawy 🙂 Panie ustalają co założą na zdjęcia, jak zadbają o włosy, zastanawiają się czy będzie wizażystka, jakie dodatki dobiorą i co powinny ze sobą zabrać. Chcąc pomóc w przełamaniu strachu i uchronić Was drogie Panie od nieprzespanej nocy spieszę z podpowiedziami.

Przygotowując się na sesję należy pamiętać przede wszystkim o tym, że:

1. Na zdjęciach należy mieć ze sobą 2-3 zestawy ubrań, które lubimy najbardziej i w których czujemy się atrakcyjnie oraz 2-3 koszule w różnych kolorach.

2. Unikajmy ubrań z połyskujących tkanin. Uwaga na jedwabne koszule i marynarki.

3. Unikamy błyszczących dodatków, chust i szali, błyszczącej biżuterii. W przypadku garderoby najlepiej prezentują się matowe materiały absorbujące światło.

4. Biała koszula jest uniwersalna i niezmiennie elegancka. Dotyczy to zarówno kobiet , jak i mężczyzn. Na sesji biznesowej dobrze prezentują się odcienie szarości, granaty (garnitury, marynarki, kostiumy), biele i odcienie błękitu (bluzki, koszule), czernie (marynarki i żakiety).

5. Nie łączymy wzorów! Skrajnym przykładem będzie koszula w kratkę i marynarka w prążki…

6. Unikamy drobnych wzorów i pasków na tkaninach. Obiektyw ich nie lubi 😉

7. Unikajmy jaskrawych czy odblaskowych kolorów paznokci skutecznie odwracają uwagę od twarzy.

8. Na zdjęcia zapraszamy bez make up-u, przygotuje go makijażystka nie tracąc czasu na oczyszczenie twarzy. Chyba, że ustalenia były inne.

9. Na sesję zapraszam w umytych włosach ułożonych w naturalny sposób o resztę zadba stylista fryzur na planie.

10. Na koniec proponuję zadbać o dobry sen 😉