O tym jak dobrze przygotować się do biznesowej sesji zdjęciowej napisze więcej w kolejnych artykułach, ponieważ elementów, na które warto zwrócić uwagę jest kilka. Dziś jednak chciałbym głównie skupić się na ubiorze Panów.

Realizując wizerunkowe, czy biznesowe sesje zdjęciowe mam możliwość współpracować z ludźmi biznesu na różnych stanowiskach: dyrektorami, prezesami, managerami, prawnikami czy właścicielami przedsiębiorstw.
W dużej mierze są to mężczyźni, ale nie jest to regułą. Umawiając sesję zdjęciową w danym terminie zawsze wcześniej wysyłam swoim klientom plik pdf, który zawiera kilka punktów jak należy przygotować się do zdjęć. Bardzo cenię sobie zaangażowanie osób, które korzystają z tych podpowiedzi, owocuje to ich dobrym samopoczuciem, większymi możliwościami w doborze garderoby, większą swobodą i w efekcie świetnymi zdjęciami.

Inwestując pieniądze w przeprowadzenie profesjonalnej sesji zdjęciowej warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie się do niej, przecież będziemy pewnie chcieli się nimi pochwalić. Wizyta u fryzjera, dokupienie ciekawego dodatku do garderoby (krawat, poszetka), zakup nowej koszuli czy poprawka krawiecka marynarki (bo zgubiliśmy kilka kilogramów biegnąc kolejną 5-kę:) naprawdę nam się zwróci. Nie chodzi też o jakąś ekstrawagancję, ale o wyczucie estetyki, dbałość o szczegóły, zachowanie klasyki stylu bo ona nigdy nie przestaje być modna.

Ponieważ jestem synem krawcowej 🙂 (co często powtarzam na sesjach) bardzo zwracam uwagę na detale, na to jak powinna układać się marynarka, dobrze skrojona koszula lub jak zachowuje się tkanina i jak wygląda w obiektywie. To co z mojego punktu widzenia jest ważne:

1. Czy koszula pod marynarką wygląda dobrze, czy nie jest wygnieciona lub pomarszczona.

2. Czy marynarka dobrze leży na ramionach i odpowiednio układa się na kołnierzyku.

3. Czy guzik w koszuli pod krawatem jest zapięty, a węzeł krawata dociągnięty do szyji.

4. Czy mankiety koszuli wychodzą spod rękawów marynarki.

5. Czy klient posiada ciekawe dodatki do garderoby, które możemy wykorzystać na zdjęciu.

6. Czy kolorystyka całego zestawu ze sobą współgra.

7. Czy całość dobrze wygląda na wybranym tle.

Oczywiście wszystko na bieżąco kontroluję wprowadzając poprawki. Doświadczenie nauczyło mnie, że zrobienie dobrego zdjęcia biznesowego to proces, taki obraz tworzy się wykonując pewną ilość ujęć i prowadząc dialog z osobą fotografowaną. Rozmowa w trakcie zdjęć pozwala wypracować odpowiednie ustawienie, dobór garderoby czy mimikę.

Więcej o tym czego unikać i na co zwrócić uwagę w kolejnych artykułach.