Dziś opowiem Wam o mojej pracy z nieco innej perspektywy niż zazwyczaj, nie będzie to bowiem kolejny tekst o przebiegu sesji zdjęciowej, ani opis konkretnego rodzaju zdjęć z mojego portfolio. Zabiorę Was za kulisy mojej marki fotografa i uchylę rąbka tajemnicy na temat współpracy z marką Canon

Jesteście ciekawi jak do tego doszło? Zapraszam do lektury! 

Kim jest Marian Chrzan, czyli kilka słów o marce fotografa  

Jeśli obserwujecie mnie już od dłuższego czasu, pewnie wiecie, że moja droga do zostania profesjonalnym fotografem biznesowym zaczęła się od zera, nie miałem za bardzo znajomości w branży, ani kogoś, kto mógłby mnie poprowadzić i przede wszystkim doradzić,  jak efektywnie prowadzić biznes fotograficzny. Dość długo zajęło mi zrozumienie, że oprócz robienia dobrych zdjęć, muszę zadbać także o swój wizerunek. Jednak kiedy postanowiłem na poważnie zabrać się za prowadzenie swojej strony internetowej i mediów społecznościowych, otworzyła się dla mnie kolejna ścieżka, do której wcześniej nie miałem dostępu. Mam tu na myśli ścieżkę ekspercką – prowadzenie warsztatów fotograficznych, udzielanie wywiadów i nawiązywanie współprac merytorycznych z różnymi markami. 

Współpraca z marką Canon

Jedną z marek, z którymi mam obecnie przyjemność współpracować jest Canon, który w ramach swojego cyklu “Historie w obiektywie” zapraszał fotografów i fotografki z różnych dziedzin do podzielenia się z obserwatorami swoim doświadczeniem. W ramach cyklu przygotowaliśmy wspólnie materiał wideo z sesji zdjęciowej, na którym opowiadam zarówno o technicznych aspektach sesji biznesowej – ustawieniu świateł, przydatnych akcesoriach, doborze sprzętu, jak i o tym jak współpracuje z klientem. Na łamach portalu gazeta.pl ukazał się także artykuł, w którym miałem okazję podzielić się z czytelnikami także swoim spojrzeniem na fotografię biznesową i głębiej przyjrzeć się aspektom, które wyróżniają ją na tle innych rodzajów fotografii.  Owoce tej współpracy możecie przeczytać i obejrzeć tutaj. Ale to nie wszystko! Jak zapewne widzieliście w moich mediach społecznościowych od jakiegoś czasu razem z Fotoformą regularnie organizuję także warsztaty fotograficzne. To właśnie marka canon odpowiada na nich za najwyższej jakości sprzęt dla uczestników! 

Rozwój i skrzydła

Powiem Wam szczerze, że taki rodzaj pracy naprawdę dodaje mi skrzydeł i sprawia, że mam jeszcze więcej energii na kolejne projekty. Nigdy nie przypuszczałbym, że to właśnie praca w roli prelegenta sprawi mi tak dużą radość, a przekazywanie wiedzy może być tak satysfakcjonujące. Nie mogę doczekać się kolejnych edycji warsztatów, na które bardzo serdecznie Was zapraszam! 

Mam nadzieję, że powyższy tekst był dla Was ciekawy! Zapraszam Was na mojego instagrama, gdzie na bieżąco informuje o nadchodzących warsztatach lub nowych projektach! A jeśli macie jakieś pytania, lub chcecie podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami na temat tego tekstu, wysyłajcie mi wiadomości na adres chrzanmarian@gmail.com – postaram się na nie jak najszybciej odpowiedzieć.